Szukaj

Wpadka Timmermansa. Chciał skrytykować PiS, a niechcący... uderzył w rząd Tuska [WIDEO]

26-07-2017 23:22
Frans Timmermans Fot. Polityczne Wstawki / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Komisja Europejska nie ustaje w krytyce polskiego rządu. Najbardziej aktywny w tym zakresie jest holenderski polityk Frans Timmermans, który jednak mimo usilnych starań, zalicza kolejne wpadki, udowadniając, jak mało wie o sytuacji dotyczącej polskiego sądownictwa.

Wiceszef Komisji Europejskiej „zalecił”, aby polskie władze rozwiązały „wszystkie wykryte problemy” ws. sądownictwa w ciągu miesiąca. Timmermans zagroził, że w innym przypadku uruchomiony zostanie art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej.

Holenderski polityk, który w czasie konferencji KE załamywał ręce nad „łamaniem praworządności” w Polsce, zapomniał chyba do swojej wypowiedzi odpowiednio się przygotować. W pewnym momencie Timmermans oświadczył bowiem, że cieszy się z faktu, że prezydent Duda zawetował 2 z… 4 ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Oczywiście polski rząd proponował 3, nie 4 ustawy, wielu więc zastanawia się, co miał na myśli Holender.

Koniecznie przeczytaj: Polityk PiS wypunktował Timmermansa we francuskiej telewizji. „Nie traktujcie nas jak dzieci” [WIDEO]

Czytaj też: A kto to jest ten Timmermans? Urzędnikom z Brukseli wydaje się, że są ważni. Na polskiej prowincji myślą inaczej [WIDEO]

Okazuje się, że to nie jedyna „wtopa” I wiceprzewodniczącego KE. Polityk wypowiadając się na temat proponowanej przez polski rząd reformy sądownictwa, skrytykował, zapewne niechcący, patologiczne zachowania w sądownictwie, które miały miejsce w Polsce za rządów Donalda Tuska. Wzmiankę o przedstawicielach wymiaru sprawiedliwości odpowiadających na telefony polityków łatwo skojarzyć z sędzią Ryszardem Milewskim, który myśląc, że rozmawia z urzędnikiem kancelarii premiera... poprosił o instrukcje w sprawie posiedzenia dotyczącego aresztu dla Marcina P., prezesa Amber Gold.

Ten fragment wypowiedzi Timmermansa komentowano w dzisiejszym wydaniu „Wiadomości” (od. ok. 7.30 minuty poniższego nagrania).

Warto przeczytać: Komisja Europejska chce zapłacić Włochom, żeby nie zamykali portów przed imigrantami

Podziel się