Szukaj

Sędzia ze Szczecina też kradł w markecie? Chciał wynieść ze sklepu… element do wkrętarki [WIDEO]

14-02-2017 11:24
Hipermarket Leroy Merlin w Kłodzku Fot. Jacek Halicki / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jak podaje „Fakt”, nie tylko wrocławski sędzia został przyłapany na kradzieży w markecie. Podobnego czynu miał dopuścić się 56-letni sędzia z wydziału karnego Sądu Okręgowego w Szczecinie, który chciał wynieść ze sklepu... element do wkrętarki.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca ub. roku w sklepie Leroy Merlin. Sędzia, który kilkanaście minut kręcił się po markecie bez koszyka, zwrócił swoim zachowaniem uwagę ochrony. Okazało się, że mężczyzna ukrył w kieszeni element do wkrętarki, co zarejestrowała kamera monitoringu. Sędzia, który został zatrzymany przy wyjściu, usiłował zasłaniać się immunitetem.

Po wezwaniu na miejsce policji zgodził się jednak przyjąć mandat w wysokości 100 zł i zapłacić za cały zestaw 95 zł 29 groszy.

Koniecznie przeczytaj: Sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu kradł w markecie pendrive’y za 2 tys. zł? Sprawę bada prokuratura

Czytaj też: Niemcy: imigrant przyłapany na gorącym uczynku. Kierowca złapał go za szyję i nie chciał puścić! [WIDEO]

O zdarzeniu został poinformowany Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie. Sprawę przekazano rzecznikowi dyscyplinarnemu. 27 stycznia br. sędzia usłyszał zarzut „uchybienia godności urzędu przez popełnienie wykroczenia”.

8 lutego zawieszono sędziego w jego pracy, na okres miesiąca, uznając że ten czyn godzi w powagę Sądu. Obecnie sprawę rozpatruje Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku, który zadecyduje o dalszych losach sędziego – powiedział Tomasz Szaj, rzecznik szczecińskiego sądu.

Warto przeczytać: Rozpacz na sali sądowej. Rodzice trójki dzieci zostali skazani na długoletnie więzienie za... rasizm [WIDEO]

Podziel się