Szukaj

Schetyna o sędziach, którzy wydali niekorzystny dla PO wyrok: „Zapamiętamy i zapiszemy nazwiska” [wideo]

27-09-2018 17:21
Grzegorz Schetyna Fot. Onet News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Szef Platformy Obywatelskiej był gościem redaktora Andrzeja Stankiewicza w programie internetowej telewizji Onet. Grzegorz Schetyna zapytany o niekorzystne dla jego partii opinie dwóch sędziów, powiedział: „Zapamiętamy i zapiszemy nazwiska”.

Fragment rozmowy dotyczył wyroku ws. jednej z niedawnych wypowiedzi Mateusza Morawieckiego na temat budowy dróg i mostów za rządów koalicji PO-PSL. Przeciwko premierowi opozycja złożyła pozew, który jednak został odrzucony przez Sąd Rejonowy. Dopiero Sąd Apelacyjny nakazał szefowi Rady Ministrów opublikowanie sprostowania.

Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda komentuje taśmy z Mateuszem Morawieckim „Kto z nas jest bez grzechu...” [wideo]

Czytaj też: Co zrobi każdemu Sikorski? Ten fragment taśm Onet przemilczał. TVP Info publikuje nagranie [wideo]

- tak ma brzmi treść sprostowania, które sąd nakazał opublikować premierowi w ciągu 48 godzin na antenie telewizji TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów „Wiadomości” i „Fakty”.

Uszanujemy wyrok sądu. Zgodnie z jego postanowieniem opublikujemy stosowne sprostowanie, ale Premier @MorawieckiM nie musi przepraszać opozycji. Główne zarzuty PO zostały odrzucone

- napisała na Twitterze rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Tymczasem Grzegorz Schetyna w zastanawiający sposób skomentował niekorzystne dla PO opinie sędziów Sądu Rejonowego.

Zapamiętamy i zapiszemy nazwiska

- powiedział.

Nagranie poniżej:

Całość tutaj:

Warto przeczytać: Mazurek bez litości dla Schetyny: „Wreszcie pan w czymś wygrał z Jarosławem Kaczyńskim” [wideo]

Podziel się