Szukaj

O co chodziło Ryszardowi Petru? „Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński” [WIDEO]

22-10-2017 16:01
Ryszard Petru Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Lider Nowoczesnej słynie już z dziwnych wypowiedzi w mediach. Nie inaczej było w czasie jednej z ostatnich konferencji prasowych z udziałem Ryszarda Petru. „Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński” - stwierdził polityk.

W ten sposób Petru skomentował ostatnie spotkanie prezydenta z prezesem PiS, które miało miejsce w piątek i dotyczyło reformy sądownictwa. Podczas dwugodzinnej rozmowy Andrzej Duda przekazał Jarosławowi Kaczyńskiemu na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do projektów prezydenckich ustaw ws Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Według lidera Nowoczesnej kolejne rozmowy między oboma politykami to tylko „gra pozorów”.

To jest wyłącznie gra pozorów, podtrzymuje wrażenie, że niby Duda ma inne zdanie niż Kaczyński. Widzieliśmy propozycje Dudy: to jest upartyjnienie sądownictwa i te różnice między nimi są nieistotne z punktu widzenia państwa - mówił Petru.

Dotychczas Kaczyński był postrzegany jako talib, który chce wyprowadzić Polskę z UE - bo tak jest. Te dwa weta (do ustaw ws SN i KRS autorstwa PiS) Dudy spowodowały, że jest wrażenie, że jest bezpiecznik. W tym sensie ten niby-spór w PiS był dla nich korzystny. Nie dajmy się nabrać: Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński – podsumował.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru opowiada, jak sobie z niego żartowano na spotkaniu z prezydentem [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru podsumował swoją dotychczasową karierę polityczną i... sam wystawił sobie ocenę

Polityk najwyraźniej jest dumny ze swojej wypowiedzi o talibach - promuje ją nawet w mediach społecznościowych.

Warto przeczytać: Ryszard Petru nie chciał zejść z mównicy. To miał być kolejny „pucz”? [WIDEO]

Podziel się