Szukaj

O co chodziło Ryszardowi Petru? „Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński” [WIDEO]

22-10-2017 16:01
Ryszard Petru Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Lider Nowoczesnej słynie już z dziwnych wypowiedzi w mediach. Nie inaczej było w czasie jednej z ostatnich konferencji prasowych z udziałem Ryszarda Petru. „Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński” - stwierdził polityk.

W ten sposób Petru skomentował ostatnie spotkanie prezydenta z prezesem PiS, które miało miejsce w piątek i dotyczyło reformy sądownictwa. Podczas dwugodzinnej rozmowy Andrzej Duda przekazał Jarosławowi Kaczyńskiemu na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do projektów prezydenckich ustaw ws Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Według lidera Nowoczesnej kolejne rozmowy między oboma politykami to tylko „gra pozorów”.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru opowiada, jak sobie z niego żartowano na spotkaniu z prezydentem [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru podsumował swoją dotychczasową karierę polityczną i... sam wystawił sobie ocenę

To jest wyłącznie gra pozorów, podtrzymuje wrażenie, że niby Duda ma inne zdanie niż Kaczyński. Widzieliśmy propozycje Dudy: to jest upartyjnienie sądownictwa i te różnice między nimi są nieistotne z punktu widzenia państwa - mówił Petru.

Dotychczas Kaczyński był postrzegany jako talib, który chce wyprowadzić Polskę z UE - bo tak jest. Te dwa weta (do ustaw ws SN i KRS autorstwa PiS) Dudy spowodowały, że jest wrażenie, że jest bezpiecznik. W tym sensie ten niby-spór w PiS był dla nich korzystny. Nie dajmy się nabrać: Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński – podsumował.

Polityk najwyraźniej jest dumny ze swojej wypowiedzi o talibach - promuje ją nawet w mediach społecznościowych.

Warto przeczytać: Ryszard Petru nie chciał zejść z mównicy. To miał być kolejny „pucz”? [WIDEO]

Podziel się