Szukaj

Niemiecki europoseł broni Polskę w PE: „W przeciwieństwie do mojego kraju, Polska jest krajem suwerennym” [WIDEO]

31-08-2017 17:53
Udo Voigt, niemiecki europoseł Fot. Masakracja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Europarlamencie trwa dyskusja nad praworządnością w naszym kraju. Nieoczekiwanie, ataki na polski rząd ze strony Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa bardzo mocno skrytykował europoseł pochodzący z Niemiec.

Panie Timmermans, powiedział pan, że jesteśmy neutralni, jeżeli chodzi o praworządność. Proszę jednak powiedzieć jasno, czego tak naprawdę pan sobie życzy. Komisja i pan już od miesięcy wpływacie na opinię publiczną w Polsce, staracie się wspierać opozycję i w ten sposób jesteście przeciwko większości w Polsce – zaczął niemiecki eurodeputowany Udo Voigt, były przewodniczący Narodowodemokratycznej Partii Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Dwa świetne wystąpienia w PE w obronie Polski. „Może pan rozmawiał z przewodniczącym Tuskiem” [WIDEO]

Czytaj też: Marek Jurek na prostym przykładzie udowodnił Timmermansowi hipokryzję. Pouczył go też, jak... należy stosować procedury UE [WIDEO]

Ja sobie nie przypominam, żeby ten rząd został wyłoniony w niedemokratycznych wyborach. W Polsce były i są niezależne wybory – podkreślił niemiecki polityk, który dodał, że jego zdaniem chodzi o zniszczenie idei państw narodowych i zmuszenie Polski po prowadzenia polityki migracyjnej forsowanej przez Unię.

Ta obecnie prowadzona nie podoba się Europie – zauważył.

Są jeszcze kraje europejskie, gdzie rządy są wyłonione w wolnych wyborach, które reprezentują wolę swojego narodu. Tak jest w przypadku Polski. Ja nigdy się nie zgodzę, aby rozpocząć procedurę naruszenia Traktatu, ponieważ nic takiego tutaj nie występuje – dodał europoseł z Niemiec.

W przeciwieństwie do mojego kraju – Niemiec – Polska jest krajem wolnym, suwerennym i sama decyduje o swoim losie i przyszłości swojego kraju – zakończył Voigt.

Warto przeczytać: Polski rząd nie zamierza ustępować KE. Mocna odpowiedź Beaty Szydło [WIDEO]

Podziel się