Szukaj

Partia KORWiN zbiera podpisy pod inicjatywą ustawodawczą ws. kary śmierci i dostępu do broni

29-07-2016 13:26
Lewy profil Janusza Korwin-Mikkego Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Partia KORWiN rozpoczęła nową kampanię. Jej celem jest przedstawienie społeczeństwu propozycji ustaw, które wpłyną na bezpieczeństwo obywateli. W postulatach są m.in. swobodny dostęp do broni dla „dorosłych i odpowiedzialnych Polaków” oraz przywrócenie kary śmierci dla morderców. W całej Polsce rozpoczęła się zbiórka podpisów.

Pakiet ustaw „KORWiN dla bezpieczeństwa” ma gwarantować prawo do obrony własnego życia i mienia. Trzy proponowane zmiany to: przywrócenie kary śmierci dla morderców, poszerzenie granic obrony koniecznej oraz prawo do posiadania broni.

Musimy poszerzyć prawo do obrony koniecznej, tak żeby obywatel napadnięty przez bandziora mógł się obronić, zamiast bać się, że sam pójdzie siedzieć, ponieważ zrobił krzywdę bandziorowi. To przestępca powinien się bać a nie zaatakowany obywatel – powiedział prezes Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji partii, która odbyła się 25 kwietnia.

Koniecznie przeczytaj: Jak poprawność polityczna odebrała medal polskiej biegaczce

Czytaj też: Turcja: rząd zablokował stronę WikiLeaks. Wcześniej serwis opublikował 300 tys. e-maili partii Erdogana

Przemysław Wipler zwrócił uwagę na fakt, że w sytuacji zagrożenia kolejnymi atakami islamskich radykalistów oraz w obliczu konfliktu na Ukrainie „dramatycznie obniża się poczucie bezpieczeństwa Europejczyków”. Wipler chciałby, aby inicjatywy ustawodawcze, które zaprezentowano, stały się przedmiotem debaty opinii publicznej i znalazły się w Sejmie już we wrześniu.

Konrad Berkowicz, wiceprezes KORWiN, powiedział, że jego partia oraz Ruch na Rzecz Kary Śmierci zbierają podpisy w celu przywrócenia kary śmierci dla morderców, którzy swoich zbrodni dokonali nie w afekcie, lecz w pełni świadomie i z premedytacją. Najwyższy wymiar kary ma być orzekany wyłącznie w przypadkach, „w których wina nie budzi żadnych wątpliwości”.

Dawid Lewicki, lider regionu świętokrzyskiego KORWiN podkreślił, że trzy ustawy należy traktować „kompleksowo”, gdyż tylko w połączeniu mogą zagwarantować realną możliwość ochrony życia i mienia Polaków.

Warto przeczytać: Legia i marzenie o Lidze Mistrzów

Podziel się