Szukaj

Obraził Komorowskiego. Sąd skazał go na rok prac społecznych

29-09-2016 10:21
Portret Bronisława Komorowskiego Fot. Dziennik Internetowy / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

43-letni mieszkaniec Łącznej został skazany przez sąd w Lublinie za umieszczenie w Internecie komentarza krytykującego byłego prezydenta. Grzegorz J. nazwał w nim Bronisława Komorowskiego „niewolnikiem z WSI” i „podłym łajdakiem”. Teraz będzie musiał przez rok wykonywać nieodpłatnie prace społeczne.

Skazany mężczyzna, posługujący się nickiem „jenotic”, zamieścił w nocy z 22 na 23 lipca 2015 r. komentarz, w którym były prezydent opisany został jako „podły łajdaki” i „niewolnik z WSI”. Treść wpisu nie spodobała się jednemu z mieszkańców Elbląga, który postanowił sprawę zgłosić do prokuratury.

Proces odbył się wczoraj. Grzegorz J. nie przyznawał się do winy, tłumacząc, że nie pamięta, aby umieszczał obraźliwy dla Bronisława Komorowskiego wpis. Sąd jednak skazał mężczyznę, argumentując, że na podstawie opinii biegłego i oświadczenia właściciela portalu, na którym zamieszczono komentarz, stwierdzono, że to właśnie 43-latek był autorem wpisu.

Koniecznie przeczytaj: Ruszył kolejny proces ws. „zamachu” na Komorowskiego. Oskarżonemu grozi 5 lat więzienia, bo... chciał wręczyć prezydentowi ulotkę

Czytaj też: Były senator PO skazany za „nieudolne usiłowanie posiadania kokainy”

Grzegorz J. będzie teraz przez rok wykonywał prace społeczne, w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sędzia Piotr Łaguna, podając uzasadnienie dla takiego wymiaru kary, powiedział, że mężczyzna już raz został skazany za podobne czyny (również chodziło o negatywne komentarze dotyczące byłego prezydenta) i otrzymał karę więzienia w zawieszeniu.

Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne – argumentował sędzia Łaguna.

Skazany został zwolniony z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych - mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów.

Warto przeczytać: Hiszpański sąd podjął decyzję ws. zatrzymanych w Madrycie kibiców Legii Warszawa

Podziel się