Szukaj

Kolejny absurdalny wyrok SN. Przywrócił do orzekania sędziego, który został przyłapany na kradzieży. Niezwykle ważna deklaracja ministra sprawiedliwości

20-03-2018 17:20
Wejście do Sądu Najwyższego Fot. ojo666 / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, Sąd Najwyższy znów wydał absurdalny wyrok. Tym razem złagodził karę dla sędziego Pawła M., który dopuścił się kradzieży części do wiertarki. Wcześniej został usunięty ze sprawowanego urzędu, teraz zaś kara została zmieniona na okresową obniżkę pensji o 20%. Tą decyzję stanowczo skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W listopadzie ubiegłego rok Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku uznał Pawła M. za winnego kradzieży przegubowego łącznika wkrętarki o wartości około 100 złotych i zdecydował, że sędzia zostanie usunięty z urzędu.

Teraz, jak poinformował portal TVP. Info, Sąd Najwyższy rozpoznał odwołanie obrońcy Pawła M. od tej decyzji. Wydał orzeczenie, które sprawia, że wróci on do orzekania, ale przez dwa lata będzie miał obniżoną pensję o 20%. Sędzia sprawozdawca Katarzyna Tyczka-Rote wyjaśniła, że przy podejmowaniu tej decyzji wzięto pod uwagę nieposzlakowaną opinię, jaką cieszył się wcześniej Paweł M. 

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz TVN nie potrafił zachować się podczas konferencji. Zbigniew Ziobro przypomniał mu podstawy kultury i dobrych manier [wideo]

Czytaj też: Absurdalny wyrok w sprawie firmy posła Marka Jakubiaka. Polityk Kukiz'15 nie kryje oburzenia. „W Polsce mamy polityczne sądy” [foto]

Na tą decyzję Sądu Najwyższego niezwykle stanowczo zareagował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobry, który zapowiedział przygotowanie projektu ustawy dającej możliwość automatycznego wydalania z zawodów sędziów popełniających przestępstwa: 

W najbliższym czasie przedstawię projekt zmian ustawy o ustroju sądów powszechnych, który spowoduje, że automatycznie tego rodzaju sędzia będzie eliminowany z zawodu.

To już kolejny absurdalny wyrok tej instytucji sądowniczej, który bulwersuje. Przypomnijmy, że niedawno uniewinnił sędziego, który ukradł na stacji benzynowej 50 zł. Wówczas w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że sprawca w momencie popełniania czynu był roztargniony.

Warto przeczytać: Nowe szokujące doniesienia w sprawie Tomasza Komendy. „Mógł wyjść z więzienia 8 lat temu”. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Podziel się