Szukaj

Młoda kobieta odmówiła zapłacenia mandatu za brak biletu. „Nie obowiązuje mnie nielegalne prawo” [WIDEO]

25-07-2017 14:26
kontrolerka biletów wystawia mandat Fot. Zawodowy Polak / facebook
Podziel się

Młoda kobieta, zatrzymana przez kontrolerów za brak biletu w komunikacji publicznej, odmówiła zapłacenia mandatu. Jej zdaniem, nie musi przestrzegać prawa, bo „jest nielegalne”. Powołuje się na krążącą w internecie odezwę.

Nagranie pokazuje dyskusję, jaka wywiązała się pomiędzy młodą kobietą a kontrolerami biletów. Cała sytuacja ma miejsce na przystanku komunikacji publicznej. Chwilę wcześniej kobieta została przyłapana na jeździe „na gapę”.

„Gapowiczka” nie poczuwa się jednak do winy. Co więcej, przytaczane przez nią argumenty są szokujące!

Kobieta przekonuje kontrolerów i zgromadzonych na przystanku ludzi, że… nie musi przestrzegać prawa, ponieważ jest ono „nielegalne”. Twierdzi też, że jest Polką, ale nie jest obywatelką „tego kraju”.

Koniecznie przeczytaj: Skandal we Francji! Polski kierowca otrzymał mandat na podstawie… zmyślonego przepisu

Czytaj też: Redaktor zakpił z kary za odmowę składania zeznań. Niestety, takie jest prawo [WIDEO]

Swoje stanowisko argumentuje tzw. dekretem Cichockiego. To zamieszczony w Internecie apel do Polaków o wypowiedzenie posłuszeństwa wobec państwa. Jego autor Tadeusz Cichocki przedstawia się jako niezależny kandydat na prezydenta RP. Twierdzi, że z powodu „wpływu obcych sił” władza w Polsce jest nielegalna.

W opublikowanym w 2014 roku „dekrecie” Cichocki wzywa Polaków do wypowiedzenia posłuszeństwa państwu, m.in. poprzez odmowę płacenia podatków i przestrzegania prawa.

„Wypowiedzenie posłuszeństwa nielegalnej władzy – zaprzestanie płacenia podatków oraz ignorowanie wszelkich obowiązków należnych wyłącznie legalnej władzy, to zgodny z prawem obowiązek każdego Polaka” – czytamy w „dekrecie”.

Cichocki zapowiada też walkę z „uzurpatorami” – m.in. powołanie zakonspirowanych Trybunałów Narodowych i Oddziałów Obrony Koniecznej Narodu Polskiego, które mają wykonywać wyroki.

Swoje kontrowersyjne poglądy prezentuje m.in. na poniższym nagraniu:

Warto przeczytać: Grzegorz Schetyna nazywa prawo Polski do domagania się reparacji wojennych od Niemiec... absurdem [WIDEO]

Podziel się