Szukaj

Holandia nie chce wydać 11 podejrzanych naszemu wymiarowi sprawiedliwości. „Martwi się o niezależność polskiego sądownictwa”

07-01-2019 16:37
Drewniany młotek sędziowski z podkładką i złota waga
Podziel się

Jak poinformował Onet.pl, 4 stycznia 2019 roku holenderski sąd nie wyraził zgody na wydanie polskiemu wymiarowi sprawiedliwości 11 podejrzanych osób, których sprawy toczą się w polskich sądach. Powodem takiej decyzji są wątpliwości co do niezależności sędziów orzekających w naszym kraju.

Sąd w uzasadnieniu swojej decyzji stwierdził, że odmawia wydania podejrzanych, ponieważ „martwi się o niezależność polskiego sądownictwa oraz związane z tym konsekwencje dla prawa podejrzanych do uczciwego procesu”. Ponadto zarzucił stronie polskiej, iż nie przesłała pełnych informacji, w związku z tym istnieją podstawy do  zadawania kolejnych pytań.

Poprzez tę korespondencję holenderscy prawnicy zamierzają ustalić, czy polskie sądy są w pełnie niezależne i tym samym są w stanie zapewnić przeprowadzenie uczciwych procesów.

Koniecznie przeczytaj: Finlandia: Policja zatrzymała kilkunastu imigrantów. Są podejrzani o napaści seksualne na nieletnie dziewczyny

Czytaj też: Holandia: Trzech policjantów nie było sobie w stanie poradzić z jednym Polakiem [wideo]

Warto przeczytać: Petru opowiada o swoim zakupach i… znowu wpadka: „Kupiłem wyłącznie polskie owoce…” [wideo]

Podziel się