Szukaj

Prokurator powiesił w swoim gabinecie nazistowski fotomontaż z Kaczyńskim. Został zawieszony [foto]

04-02-2019 19:01
Jarosław Kaczyński Fot. PiS/dorianos / Facebook/wiocha.pl / screen
Podziel się

Prokuratura Krajowa wszczęła postępowanie ws. prokuratura, który w swoim gabinecie powiesił przerobioną nazistowską grafikę. Plakat przedstawiał Jarosława Kaczyńskiego. O sprawie pisze „Gazeta Wyborcza”.

Według ustaleń „Wyborczej”. prokurator Krzysztof Lisiecki z poznańskiej prokuratury rejonowej w swoim gabinecie miał umieścić grafikę z Jarosławem Kaczyńskim, która nawiązywała do nazistowskiej propagandy. Widniał na niej napis „Ein Volk, ein Pis, ein Katschor”.

Ubrany w brunatną koszulę prezes Prawa i Sprawiedliwości trzymał sztandar z logotypem PiS.

Oryginalny plakat przedstawia Adolfa Hitlera ze swastyką na tle rzeszy członków NSDAP.

Koniecznie przeczytaj: „Wskoczył w esbeckie szambo”. Jarosław Kaczyński ostro komentuje agenturalną przeszłości Kazimierza Kujdy

Czytaj też: Jarosław Kaczyński spotkał się z Matteo Salvinim. Absurdalne komentarze polityków opozycji

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z osób zrobiła zdjęcie grafice wiszącej w gabinecie prokuratora. Lisiecki został zawieszony, wszczęto również postępowanie dyscyplinarne. Dodatkowo wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo w kierunku propagowania faszyzmu.

„GW” podaje, że śledczy przeszukali gabinet prokuratora i zabezpieczyli nośniki danych. Dziennik opisując sprawę, podkreśla, że wisząca grafika była mniejsza od formatu A4 i miała nie być widoczna dla osób wchodzących do gabinetu.

Warto przeczytać: Poznań: Kobieta znęcała się nad psem. Nagrały ją dzieci wracające ze szkoły [wideo]

Podziel się