Szukaj

Dziwne zachowanie Kijanko w czasie przesłuchania ws. Amber Gold [WIDEO]

04-07-2017 22:28
Barbara Kijanko, Amber Gold Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Absolutnym hitem w mediach społecznościowym w związku z aferą Amber Gold było dzisiaj wystąpienie prokurator Barbary Kijanko, która jako pierwsza zajmowała się sprawą tej spółki. Jej zachowanie można określić jako co najmniej dziwne.

Przypomnijmy, Barbara Kijanko w styczniu 2010 r. odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Amber Gold, nie dopatrując się znamion przestępstwa w działalności prowadzonej przez spółkę. Parę miesięcy później umorzyła dochodzenie wszczęte na skutek zażalenia KNF. W maju 2011 r. zawiesiła kolejne postępowanie.

Kijanko miała jako pierwsza zeznawać w sprawie Amber Gold, ale dwukrotnie nie stawiła się, zasłaniając się zwolnieniem lekarskim.

Koniecznie przeczytaj: Michał Tusk przed komisją ds. Amber Gold pogrąża siebie i ojca [WIDEO]

Czytaj też: Ziemkiewicz podsumowuje działania Tuska w związku z Amber Gold [WIDEO]

W trakcie wtorkowego przesłuchania Kijanko zaprzeczała, aby z związku ze sprawą wywierano na nią jakiekolwiek naciski lub aby przyjmowała z tego tytułu jakieś korzyści. Twierdziła również, że nie zna Marcina P.

Na wiele szczegółowych pytań gdańska prokurator nie potrafiła jednak odpowiedzieć. Zasłaniała się niepamięcią i niewiedzą. Przy niektórych pytaniach po prostu milczała. W wielu wypadkach tłumaczyła się złym stanem zdrowia. Prokurator od początku zwracała uwagę dziwnym zachowaniem – mówiła cicho, powoli, wydawała się być nieobecna i… śpiąca. Przed dłużą chwilę siedziała z zamkniętymi oczami.

Czy Pani się dobrze czuje? Wszystko w porządku? - pytała ją komisja.

Mój stan zdrowia niestety ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób ja jestem w stanie dziś odtworzyć zdarzenia sprzed jakiegoś upływu czasu (...) to nie wynika z mojej złej woli, stawiłam się tutaj, bo wiem, że jest to ważne, staram się udzielić odpowiedzi, na które umiem odpowiedzieć - mówiła Kijanko.

Moja choroba to efekt wydarzeń, które miały miejsce po przejęciu sprawy Amber Gold przez prok. okręgową w Gdańsku – dodała.

Internauci chyba nie do końca uwierzyli prokurator.

Warto przeczytać: Poseł Brejza próbował dezawuować organa ścigania i spotkał się z celną ripostą [WIDEO]

Podziel się