Szukaj

Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił wysokość kwoty odszkodowania, o które będzie wnioskował. „Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie”

11-09-2018 15:39
Tomasz Komenda Fot. Zakochana w PL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Pełnomocnik Tomasza Komendy, Zbigniew Ćwiąkalski poinformował, że będzie wnioskował o przyznanie odszkodowania w wysokości 18 mln zł. Jak dodał, jego klient powinien otrzymać 1 mln zł za każdy rok niesłusznie spędzony w więzieniu.

Tomasz Komenda spędził w Zakładzie Karnym w Strzelinie aż 18 lat. Jak niejednokrotnie mówił w rozmowach z mediami, przeżył tam prawdziwy koszmar. Ze względu na wyrok za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, współwięźniowie znęcali się nad nim psychicznie i fizycznie. Trzy razy próbował popełnić samobójstwo. Dopiero 15 marca br. wrocławski sąd penitencjarny warunkowo zwolnił go z dalszego odbywania kary.

Koniecznie przeczytaj: Zawrotna suma pieniędzy może trafić do Tomasza Komendy – „To powinno być najwyższe odszkodowanie w historii polskiego prawa karnego”

Czytaj też: Niesłusznie skazany na więzienie Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność. Łzy wzruszenia i dramatyczne słowa: „Myślałem, że mnie tam zabiją” [foto+wideo]

Dzięki ponownemu rozpatrzeniu sprawy, do zakładu karnego trafił inny podejrzany, zaś Sąd Najwyższy po zapoznaniu się z przedstawionym materiałem dowodowym podjął decyzję o uniewinnieniu Tomasza Komendy.

Co warto podkreślić, Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi obecnie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych prowadzących postępowanie dotyczące zabójstwa i zgwałcenia 15-letniej dziewczyny, czyli wobec osób, które doprowadziły do niesłusznego skazania mężczyzny.

Warto przeczytać: Tomasz Komenda został przesłuchany przez prokuraturę w obecności psychologa. Wcześniej zeznania złożyła jego rodzina

Podziel się