Szukaj

Ta wypowiedź najlepiej pokazuje, co Polacy myślą o sądach. Takich słów nikt się nie spodziewał. „Powinni zawisnąć” [WIDEO]

24-07-2017 11:14
poszkodowany przez sądy, TVP Info Fot. Tylko_w_prawo / youtube / screen YouTube
Podziel się

Zmiany w sądownictwie były tematem debaty na antenie TVP Info. Oprócz polityków, do programu zaproszono osoby poszkodowane przez sądy. Niektóre opinie zaszokowały obecnych.

Podczas dyskusji przeważały głosy zwolenników reformy polskiego sądownictwa. Zwłaszcza, że wielu gości miało negatywne doświadczenia z sądami.

Niektórzy nie kryli swojego rozgoryczenia i wypowiadali się w bardzo ostrych słowach.

Sędziowie muszą odpowiadać. Sądy mogą być niezawisłe, ale sędziowie powinni wisieć niektórzy – stwierdzi w pewnym momencie jeden z mężczyzn.

Opowiadał, że przez nieuczciwych sędziów stracił dach nad głową, a jego dzieci chciano zabrać do domu dziecka.

Koniecznie przeczytaj: Tak wygląda „walka o sądy”! Radny zaatakował przechodnia… pizzą [WIDEO]

Czytaj też: To nagranie obiegło Internet. Tak Jarosław Gowin zareagował na przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym [WIDEO]

Jego słowa, choć bardzo ostre, spotkały się z gromkimi brawami obecnych. Publiczność wielokrotnie powtarzała oskarżenia wobec sędziów.

To jest mafia sądownicza – taka ocena powtarzała się kilkakrotnie.

Uchwalony właśnie pakiet ustaw, reformujących sądownictwo, wprowadza m.in. instytucję Izby Dyscyplinarnej dla sędziów. Przeciwko zmianom w całym kraju trwają protesty przeciwników rządu. Jednak w mediach pojawiło się wiele wypowiedzi Polaków, którzy mają krytyczny stosunek do sądownictwa i popierają reformy.

Warto przeczytać: To zdjęcie to idealne podsumowanie tego, co działo się w Sejmie? Jarosław Kaczyński śmieje się w twarz posłowi Nowoczesnej [FOTO]

Podziel się