Szukaj

Wojciech Cejrowski ostro podsumował środowisko sądownicze: „To komuchy, dzieci komuchów...” [WIDEO]

28-10-2017 21:32
Wojciech Cejrowski Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W programie „Minęła 20” na antenie TVP Info znany podróżnik odniósł się do ostatniego wyroku sądu, zgodnie z którym były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski ma przeprosić Lecha Wałęsę. Przy okazji Wojciech Cejrowski w dosadnych słowach podsumował sytuację w systemie sądownictwa.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku, Wyszkowski nie musi przepraszać Wałęsę za to, że nazywał go „Bolkiem”, ale za to, że rozpowiadał, iż poprzedni proces z byłym prezydentem wygrał. Sędzia Magdalena El-Hagin uzasadniała, że sąd nie dokonywał merytorycznej oceny wypowiedzi Wyszkowskiego o agenturalnej przeszłości Wałęsy, ale badał treść jego publikacji (pt. „Po 9 latach Wałęsa ostatecznie przegrał proces o Bolka”) w kontekście rozstrzygnięć sądowych, jakie zapadły pomiędzy stronami.

Koniecznie przeczytaj: Ekonomista wyjaśnia, co należy zrobić, aby Polska miała o wiele większy wzrost gospodarczy [WIDEO]

Czytaj też: Przełomowy wyrok sądu wydany w Niemczech. ZDF musi przeprosić za nazwanie niemieckich obozów zagłady „polskimi”

Takim podejściem sądu oburzony jest Wojciech Cejrowski.

Głupi taki sąd, bo to jest traktowanie literalne poprzedniego wyroku. Ten sąd powiedział nawet coś takiego, że nie zmieniło się nic w systemie prawnym, co podważałoby tamten wyrok. Sąd nie odniósł się do rzeczywistości – zauważył podróżnik.

Od tamtego czasy były liczne książki, wypłynęły liczne dokumenty z IPN, różne rzeczy się pokazały, a sąd odniósł się do starego wyroku – dodał.

Bezsensowny sąd i należy komentować wyroki sądowe. Bo sąd pracuje dla nas za naszą forsę. Więc, jako suweren mam prawo komentować: fuszerka sędzio. Od tego jest naród, aby komentować głupie wyroki sądowe – ocenił.

Przy okazji ostro skrytykował system kształcenia sędziów.

Nie wiem czemu konkretnie ta pani tak zrobiła, ale została wykształcona w złym systemie. Ten system jest dziedziczony z czasów stalinowskich. To komuchy, dzieci komuchów, wnuki komuchów i uczniowie komuchów - podsumował Wojciech Cejrowski.

Warto przeczytać: Makabra na Ukrainie. 20-letnia córka bogacza wjechała Lexusem w pieszych. Zabiła 6 osób [FOTO + WIDEO]

Podziel się