Szukaj

Były prezes TK kompletnie nie poradził sobie z odpowiedzią na proste pytanie [WIDEO]

25-09-2017 13:20
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego nie unika polityki i aktywnie wspiera opozycję. Nie zawsze jednak taka pomoc służy przeciwnikom rządu. Okazuje się, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedstawicieli środowiska sędziowskiego ma poważne problemy z sensowną odpowiedzią na proste pytanie związane z prawem.

To chyba nie był najlepszy dzień Andrzeja Rzepliński. Podczas spotkania z byłym prezesem TK padło pytanie:

Która z czterech podstawowych wolności jest w Polsce łamana?

Odpowiedź chyba jednak nikogo nie usatysfakcjonowała:

Myślę, że najbardziej jest podważana nasza wolność od strachu przed własnym państwem. Tutaj nie chodzi o fizyczny strach. Nie grożą nam fizyczne represje. Ale grozi nam realnie to, że… yyyy… że to państwo podejmuje decyzje, które są – z perspektywy nie wiem czy większości, czy nie, nikt tego tak naprawdę nie bada… – Rzepliński mówił kompletnie niezrozumiale.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecki dziennik przekonuje, że „Niemcy muszą bronić wolności Polaków”

Czytaj też: Andrzej Chyra dolał oliwy do ognia. Znany aktor najpierw powiedział, że „nie jest Polakiem, bo go to nie interesuje”, a teraz…

Inicjatywa tego człowieka, który tak naprawdę rządzi Polską, żeby upomnieć się o reparacje wojenne od państwa niemieckiego, częściowo kontestowana w samym rządzie, w układzie rządzącym, oczywiście uważnie obserwowana nie tylko w Polsce – zakończył sędzia.

Internauci na byłem prezesie TK nie pozostawili suchej nitki.

Warto przeczytać: Andrzej Duda w szatni polskiej reprezentacji. Furorę zrobiły muzyka w tle i żart Sławomira Peszko [WIDEO]

Podziel się