Szukaj

Brytyjski sąd wydał wyrok za… czytanie Biblii

29-06-2017 19:25
Kobieta czytająca Biblię
Podziel się

Publiczne czytanie Pisma Świętego narusza porządek publiczny i łamie prawa, m.in. muzułmanów takie stanowisko przyjął brytyjski sąd i skazał na wysoką grzywnę dwóch mężczyzn, którzy prowadzili ewangelizację w dużym centrum handlowym.

Wyrok zapadł w lutym, a teraz całą bulwersującą sprawę opisał „Nasz Dziennik”.

Mike Overd i Michael Stockwell prowadzili akcję ewangelizacyjną w dużym centrum handlowym w Bristolu. Przekonywali, że Bóg jest miłością, a Jezus Chrystus jedynym Zbawicielem.

Sąd dopatrzył się w tym naruszania porządku publicznego  i łamania prawa i ukarał obu mężczyzn wysoką grzywną – po 2016 funtów każdego (to równowartość prawie 10 tysięcy złotych!).

Koniecznie przeczytaj: Prześladowania chrześcijan w Turcji. Rząd konfiskuje kościoły

Czytaj też: W Wielkiej Brytanii muzułmanie zastępują chrześcijan. Dosłownie

Brytyjski wymiar sprawiedliwości, decydując się ukarać mężczyzn za publiczne cytowanie Biblii, powołał się m.in. na krytyczny odbiór przez muzułmanów i homoseksualistów.

Nie bez znaczenia dla całej sytuacji jest zapewne fakt, że podczas swojej akcji ewangelizacyjnej obaj mężczyźni, odpowiadając na pytania z tłumu, bardzo krytycznie wypowiadali się o homoseksualizmie, cytując przy tym Pismo Święte.

Komentatorzy zauważają, że to nie tylko kolejny przykład prymatu politycznej poprawności, lecz wręcz prześladowania chrześcijan – zwłaszcza wobec pobłażania dla muzułmanów, widocznego choćby w kontekście niedawnego masowego świętowania zakończenia ramadanu, w którym na ulicach Birmingham wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

Warto przeczytać: Próba gwałtu na 13-letniej dziewczynce w Blackburn. Policja publikuje nagranie [WIDEO]

Podziel się