Szukaj

Polityk PO w trakcji demonstracji KOD zaatakował mężczyznę pizzą. Zapadł wyrok sądu [wideo]

05-08-2018 17:31
Radny PO, atak pizzą Fot. ono24.info / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Sąd Rejonowy w Gryfinie wydał wyrok w sprawie zdarzenia, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. W czasie protestów KOD przed sądem radny Platform Obywatelskiej rzucił w przechodzącego mężczyznę pizzą.

Poszkodowany mieszkaniec Gryfina, Michał Słyż, szedł chodnikiem, niosąc wcześniej kupioną pizzę. Natrafił jednak na protestujących zwolenników KOD i polityków PO, którzy przed sądem odczytywali fragmenty Konstytucji.

Mężczyzna zapytał jednego z policjantów, czy może przejść. Kiedy trzymał zgodę, zaczął się przeciskać przez tłum. Wtedy jednak zaczepił go radny PO Marek Brzeziński. Polityk wyciągnął pizzę z kartonowego pudełka i rozsmarował ją na twarzy mężczyzny.

Koniecznie przeczytaj: „Ale żeby tak o swoich?”. Internauci komentują kuriozalną akcję KOD-u przed sądem [wideo]

Czytaj też: Wiadomo, kim jest kobieta, która spoliczkowała działaczkę KOD-u. Złożyła rezygnację z urzędu [wideo]

Sprawa trafiła do sądu. W czasie procesu radny przekonywał, że został sprowokowany. Wskazywać na to miał sposób… trzymania pudełka z pizzą.

Trzymał je wiekiem w kierunku zewnętrznym. Wydaje mi się naturalne, że jeżeli idzie się z pudełkiem pizzy, to wieko ma się do siebie

- tłumaczył w sądzie.

Z kolei inny z uczestników protestu od sądem zeznał, że mężczyzna wydał się im podejrzany, ponieważ miał koszulkę... z orłem w koronie.

Takie wyjaśnienia nie przekonały sądu, który skazał Brzezińskiego na grzywnę w wysokości 1 000 zł. Pełnomocnik poszkodowanego mężczyzny, mecenas Igor Frydrykiewicz złożył apelację od wyroku sądu. Jak argument podał, że zasądzona kara jest bardzo niska, biorąc pod uwagę, że radny, który prowadzi pracownię architektoniczną, to osobą zamożną.

Ponadto mecenas zwrócił uwagę, że sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan dokonując oceny idei prezentowanych podczas manifestacji, wyszła poza swoją rolę.

Działanie oskarżonego nie miało na celu obrony słusznych idei prezentowanych podczas manifestacji, a jedynie dokuczenie pokrzywdzonemu

- czytamy w uzasadnieniu wyroku sądu.

Nagranie ze zdarzenia poniżej.

Warto przeczytać: Polityk Zjednoczonej Prawicy publikuje film: „Zostałem zaatakowany przez KOD. Najgorzej, że ten pan...” [wideo]

Podziel się