Szukaj

Rzepliński nawet nie ukrywa prawdziwego celu protestów. Jednym zdaniem zdradził wszystko [WIDEO]

25-07-2017 00:10
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego pojawił się na placu Krasińskich, gdzie opozycja i przedstawiciele środowisk sędziowskich świętowali podwójne weto prezydenta. Nieoczekiwanie Rzepliński jednym zdaniem zdradził, jaki jest cel ostatnich protestów.

Przed siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie przemawiała w poniedziałek jego prezes, Małgorzata Gersdorf. Sędzia, która zasłynęła wypowiedzią, że za „10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji”, dziękowała protestującym od kilku dni ludziom, że skłonili prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania ustawy o SN i KRS.

Innym przedstawicielem środowiska sędziowskiego, który przemawiał do zgromadzonych osób był Andrzej Rzepliński, do niedawna prezes TK. W pewnym momencie jego wystąpienia padło wyjątkowo wymowne zdanie.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS. Co oznacza decyzja prezydenta? Opozycja nie odwołuje protestów [WIDEO]

Czytaj też: Opozycja po decyzji prezydenta w grobowym nastroju. Miny posłanek Nowoczesnej niezwykle wymowne [WIDEO]

Trzeba zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu – stwierdził sędzia, niejako zdradzając, o co naprawdę chodzi w całym tym „spontanicznym” protestowaniu pod dumnymi szyldami „obrony demokracji i Konstytucji”.

Warto przeczytać: Spontaniczne protesty? Dziennikarz zdradza, kto naprawdę stoi za antyrządowymi manifestacjami [WIDEO]

Podziel się