Szukaj

Absurdalny wyrok w sprawie firmy posła Marka Jakubiaka. Polityk Kukiz'15 nie kryje oburzenia. „W Polsce mamy polityczne sądy” [foto]

04-04-2018 13:55
Marek Jakubiak Fot. Polskie Radio / Twitter / screen Twitter
Podziel się

We wtorek poseł Marek Jakubiak opublikował na Twitterze wyrok sądu apelacyjnego w sprawie zniesławienia prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa. Rozpatrująca sprawę sędzia orzekła, że akcja Fundacji Instytut Reportażu „naruszyła dobra osobiste Browarów Regionalnych Jakubiak”, ale uznała również, że koszty postępowania odwoławczego ma pokryć... poszkodowana firma.

Sprawa dotyczy akcji zorganizowanej przez Fundację Instytut Reportażu polegającej na wylewaniu piwa marki Ciechan. Miała to być odpowiedź na, jej zdaniem, obraźliwy wpis posła Marka Jakubiaka dotyczący pięściarza Dariusza Michalczewskiego, znanego z działalności na rzecz osób ze środowisk LGBT.

W skierowanym pozwie Marek Jakubiak zarzucił Fundacji Instytut Reportażu, że przeprowadzona przez nią akcja naruszyła dobra osobiste Browarów Regionalnych Jakubiak. Jak się okazało, prowadzący tą sprawę sąd pierwszej instancji przychylił się do opinii polityka i nakazał zapłacenie 5 tys. zł na wskazany przez posła Kukiz 15' cel, czyli Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Koniecznie przeczytaj: Nawet dziennikarka była w szoku. Michał Szczerba zaczął mówić o… „zbiorowych orgiach”. Marek Jakubiak nie wytrzymał [wideo]

Czytaj też: Marek Jakubiak trafił w sendo? W ciągu kilku minut wyjaśnił, na czym polega polsko-izraelski spór o nowelizację ustawy o IPN [wideo]

Sprawa trafiła jednak do sądu apelacyjnego, który również, uznał, winę Fundacji Instytut Reportażu, z tym że złagodził on wyrok. Teraz skazana instytucja została zobowiązana jedynie do opublikowania oficjalnych przeprosin w internecie. Co ciekawe prowadzącą to sprawę sędzia orzekła, że koszty postępowania, o które wnioskowała Fundacja, ma pokryć... poszkodowana w tym przypadku firma posła Marka Jakubiaka.

Poseł Kukiz'15 nie krył swojego oburzenia. W tweecie, w którym opublikował ten absurdalny wyrok sądu apelacyjnego, napisał również:  

Skandal to mało powiedziane. Sąd orzeka o winie, nakazuje przeprosiny, po czym zasądza poszkodowanemu zapłacić koszty postępowania za sprawcę !!!! Jak można mówić, że sądy w Polsce nie potrzebują zmian. To są sądy polityczne, GW szczęśliwa dlatego publikuję wyrok w całości.

Warto przeczytać: Kolejny absurdalny wyrok SN. Przywrócił do orzekania sędziego, który został przyłapany na kradzieży. Niezwykle ważna deklaracja ministra sprawiedliwości

Podziel się