Szukaj

Zwolennik przyjmowania uchodźców chciał zrównać terroryzm islamski z.. chrześcijańskim. Nie wyszło [WIDEO]

18-09-2017 16:12
Pyta.pl, wywiad ze zwolennikiem przyjmowania uchodźców Fot. pyta.pl / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Ekipa Pyta.pl udała się na manifestację zorganizowaną w Warszawie przez zwolenników przyjmowania uchodźców. Choć akcja ostatecznie została odwołania to Mikołaj Janusz, czyli „Jaok”, przeprowadził interesującą rozmowę z jednym z uczestników niedoszłego happeningu.

Akcja zorganizowana przez Rafała Betlejewskiego miała polegać na wywieszeniu transparentu z napisem „Witamy uchodźców”. Organizatorzy musieli jednak ją odwołać, bo okazało się, że manifestacja jest nielegalna ze względu na niedopełnienie wszystkich formalności w urzędzie miasta.

Ponieważ na miejscu zgromadziła się niewielka grupa zwolenników uchodźców, ekipa Pyty postanowiła przeprowadzić z nimi wywiad. Jeden z mężczyzn podjął w czasie rozmowy z Jaokiem groteskową próbę zrównania terroryzmu islamskiego z chrześcijańskim. Szybko jednak jego tezy zostały bezlitośnie zweryfikowane przez dziennikarza.

Koniecznie przeczytaj: Pyta.pl na Marszu Równości. „Teraz mamy epidemię żółtaczki typu A w Poznaniu” [+18 WIDEO]

Czytaj też: Amerykański żołnierz pyta „uchodźców” mieszkających w Europie, dlaczego sami nie walczą za własny kraj [WIDEO]

Powodem terroryzmu islamskiego jest na pewno jakaś radykalna odmiana islamu, tak samo jak powodem terroryzmu chrześcijańskiego jest radykalna odmiana chrześcijaństwa – dowodził uczestnik niedoszłej manifestacji.

A jakie przykłady terroryzmu chrześcijańskiego możemy spotkać? – zapytał redaktor Pyty.

Dzieci Boga bodajże oni się nazywają… Antybalaka, zarzynali ludzi, zjadali ich, wszystko w imię Dekalogu, oni chcieli wprowadzi państwo oparte na Dekalogu – szukał w pamięci jakiegoś przykładu mężczyzna.

A w Europie czy jakikolwiek przykład takiego zamachu motywowanego chrześcijaństwem się zdarzył? – zapytał Joak.

To znaczy generalnie ciężko powiedzieć o zamachach chrześcijańskich w Europie, bo… – zwolennik uchodźców wyraźnie został zbity z tropu.

Bo chyba nie było takiego… – zaznaczył dziennikarz.

A jakiś zamach, który ciężko przypisać jakiejś religii zdarzył się w Europie w ostatnich latach? – dopytywał Joak.

Na wyspie Utoya jakiś psychol zastrzelił kilkadziesiąt osób. Nie był muzułmaninem, jego manifest był raczej stricte prawicowy… – mówił mężczyzna, który zapewne kibicuje raczej lewicy.

Katolicki? – zapytał Jaok.

Nie, nie był katolikiem… – przyznał mężczyzna.

Czyli też nie bardzo… – podsumował Jaok.

Rozmowa od ok 5 minuty nagrania.

Warto przeczytać: Kompromitacja Kingi Rusin. Opublikowała list w obronie uchodźców. Komentując go... zapomniała się przelogować

Podziel się