Szukaj

Zuchwały napad na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie i apeluje o pomoc [wideo]

20-03-2019 21:12
Napad na bank w Katowicach Fot. Śląska Policja / policja.gov.pl / screen
Podziel się

19 marca we wtorek w Katowicach dwóch zamaskowanych napastników napadło na bank. Sprawcy uciekli. Policja opublikowała nagranie z monitoringu, apelując o pomoc w ujęciu złodziei.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 9.00. Napad miał miejsce w placówce pocztowej przy ulicy Zawiszy Czarnego na Osiedlu Tysiąclecia. Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do środka i sterroryzowało osoby znajdujące się w środku przedmiotami przypominającymi broń. Działali bardzo sprawnie. Złodzieje przechodzili przez kolejne pomieszczenia - celując bronią do pracowników, żądali wydania gotówki. Po otrzymaniu pieniędzy niespiesznie skierowali się do wyjścia. Całe zdarzenie trwało nie dłużej niż 2 minuty. W czasie napadu w banku znajdowało się kilku klientów.

Koniecznie przeczytaj: Tam to już norma? Zdumiewają reakcja kasjerki paryskiego metra na widok napadu [wideo]

Czytaj też: Złodzieje próbowali okraść mężczyznę na ulicy. Bardzo szybko tego pożałowali [wideo]

Nikomu nic się nie stało. Pracownicy po wyjściu mężczyzn wezwali policję, ale sprawcy zdążyli uciec. Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, przesłuchała świadków i zabezpieczyła nagranie z kamer. Na miejsce kierowano również przewodnika z psem. Służby sprawdzają także zapisy z monitoringu miejskiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Policjanci opublikowali dzisiaj nagranie z napadu i apeluje o pomoc.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Skandaliczny atak na Polskę na konferencji we Francji! Do sieci trafiło szokujące nagranie [wideo]

Podziel się