Szukaj

Zostanie superministrem, bo Kaczyński ma wobec niego tajny plan?

27-09-2016 14:52
Mateusz Morawiecki, PiS, minister rozwoju, wicepremier Fot. Marek Mytnik / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Według doniesień „Super Expressu” Jarosław Kaczyński ma względem Mateusza Morawieckiego poważne plany. Minister rozwoju, który prawdopodobnie otrzyma władzę nad sześcioma resortami, według ustaleń gazety, otrzyma od prezesa PiS propozycję nie do odrzucenia. Kaczyński widzi w nim kandydata na prezydenta Polski.

Z tego co udało się dowiedzieć dziennikarzom „SE”, Morawiecki już rozmawiał na ten temat z prezesem PiS.

Prezes bardzo w niego wierzy. Czuć między nimi chemię. A jeśli się sprawdzi w tej roli (w zarządzania kilkoma resortami – red.), to prezes ma ma dla niego bardzo kuszącą propozycję – miał powiedzieć „Super Expressowi” znaczący polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Schetyna, obecny szef Platformy Obywatelskiej skomentował całą sytuację następująco:

Koniecznie przeczytaj: Kaczyński ma dwóch nowych zastępców. Prezes PiS postawił na zaufanych ludzi

Czytaj też: Morawiecki ściągnie z kieszeni podatników dodatkowe 30 miliardów zł!

To też świadczy o tym, jak nienormalna jest ta konstrukcja w Polsce, że funkcjonuje ktoś na kształt naczelnika czy I sekretarza, czyli Jarosław Kaczyński, który chce mieć bezpośredni wpływ na prezydenta, premiera, rząd.

Polityk PO dodał też, że według niego, Jarosław Kaczyński wypuszczając taki „przeciek” w „Super Expressie”, wysyła wyraźny sygnał do Andrzeja Dudy, aby ten nie wychodził zbytnio przed szereg.

Z ustaleń „Faktu” wynika, że wicepremier Morawicki po zmianach w rządzie ma sprawować kontrolę nad sześcioma resortami. Według nieoficjalnych informacji, jakie zdobyła gazeta, minister rozwoju przejmie kontrolę nad Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwem Energii, Ministerstwem Rolnictwa, Ministerstwem Cyfryzacji i Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Warto przeczytać: Polska w strefie euro? Morawiecki mówi kiedy

Podziel się