Szukaj

Magdalena Adamowicz z córkami poleciała do USA. Media zwracają uwagę na datę powrotu

06-02-2019 16:48
Magdalena Adamowicz Fot. PIUM ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak donosi „Fakt”, żona tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wraz z córkami wyleciała do USA. Powrót planuje dopiero w kwietniu. Według mediów to nie przypadkowa data, gdyż to właśnie wtedy upłynie termin zgłaszania kandydatów startujących w wyborach parlamentarnych.

Według ustaleń „Faktu” Magdalena Adamowicz, razem z 8-letnią Teresą i 15-letnią Antoniną, poleciały do USA w poniedziałek. Jak przypominają media, starsza z dziewczynek od kilku miesięcy uczy się w Los Angeles. Wcześniej małżonka i córki tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska spędziły święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w Kalifornii.

Informujący o tej sprawie „Fakt” ujawnił również, że wdowa po Pawle Adamowiczu zamierza wrócić do Polski w kwietniu. Zdaniem mediów, data powrotu może nie być przypadkowa, bowiem właśnie wtedy nie tylko będą obchodzone święta Wielkanocne, ale również wówczas upłynie ostateczny termin zgłaszania kandydatów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Koniecznie przeczytaj: Politycy PO protestowali, bo zobaczyli… polskie flagi. Przy okazji zaliczyli kompromitującą wpadkę [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Gdańsk: Absurd rodem z najlepszych komedii Stanisława Barei. W taki sposób władze miasta zmieniają tablice z komunistycznymi nazwami ulic [foto]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł tragicznie 14 stycznia po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 19 stycznia urnę z prochami samorządowca złożono w gdańskiej bazylice Mariackiej. Polityk miał 53 lata.

Warto przeczytać: Adam Michnik zakrzyczany na spotkaniu w Gdańsku. Nie mógł dojść do słowa [WIDEO]

Podziel się