Szukaj

Żołnierze z wielonarodowej Dywizji złożyli Polakom okolicznościowe życzenia. „Doskonale wiecie, jaka jest cena wolności” [wideo]

09-11-2018 20:27
Życzenia dla Polski o żołnierzy z zagranicy Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu oraz przedstawiciel amerykańskiej armii złożyli wszystkim Polakom okolicznościowe życzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film, na którym widzimy żołnierzy pochodzących m.in. z Kanady, USA, Rumunii i Czech, służących w wielonarodowej elbląskiej dywizji.

Na nagraniu do Polaków zwracają się m.in gen. bryg. Karel Rehka oraz ppłk Eugenio Trigueros. Pierwszy z nich w swoich życzeniach nawiązuje do naszej historii:

Życzę Polakom wszystkiego najlepszego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Doskonale wiecie, jaka jest cena wolności. Obyście nigdy więcej jej nie stracili.

Koniecznie przeczytaj: To trzeba zobaczyć. Niezwykły spot z Melem Gibsonem na 100-lecie niepodległości Polski [wideo]

Czytaj też: „Arcydzieło”, „Epickie”- Internauci zachwyceni prezentacją polskiego artysty na 100-lecie niepodległości [wideo]

Drugi z oficerów dodaje:

Z tej specjalnej okazji, jaką jest setna rocznica odzyskania niepodległości życzę wszystkim Polakom wielu lat pokojowego rozwoju w przyjaznym środowisku międzynarodowym. Jednocześnie mam nadzieję, że wasz kraj zachowa swoje wspaniałe kulturowe i naturalne dziedzictwo, które będzie z dumą prezentowane całemu światu.

Okolicznościowe życzenia w imieniu armii amerykańskiej wystosował natomiast ppłk. Mark Johnson:

Korzystając z okazji, chciałbym pogratulować wszystkim Polakom z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Chciałbym podkreślić, że prawdziwym zaszczytem jest możliwość wspólnej służby z polskimi towarzyszami i towarzyszkami broni. Polacy są super.

Warto przeczytać: Najsłynniejsze konstrukcje świata rozbłysną na biało-czerwono. Wszystko z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Podziel się