Szukaj

Bulwersujący akt wandalizmu na Podkarpaciu. Zniszczono 22 figury świętych przy kościele w Zarzeczu [foto]

28-11-2018 13:25
Zniszczone figury przed kościołem w Zarzeczu Fot. Dominik Paściak / Facebook
Podziel się

Nieznani sprawcy zniszczyli 22 figury świętych ustawione przy kościele parafialnym w Zarzeczu. Nie nadają się do odbudowania. Straty oszacowano na 50 tys. zł.

Do aktu wandalizmu doszło w niedzielę 25 listopada w Zarzeczu koło Niska na Podkarpaciu. Z 23 figur ustawionych w Alei Świętych przy kościele Matki Bożej Śnieżnej ocalała tylko jedna, przedstawiająca św. Pawła.

Pozostałe zostały uszkodzone do tego stopnia, że nie nadają się do odbudowy. Straty oszacowano na 50 tys. zł. Policja nadal poszukuje sprawców.

Kolorowe figury wykonane z żywicy epoksydowej stały przed świątynią zaledwie dwa tygodnie. Poświęcono je 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koniecznie przeczytaj: „Urodziny Hitlera zamieniły się w libację”. Zdjęcia dziennikarki TVN z piwem i przy płonącej swastyce [foto+wideo]

Czytaj też: Gdynia: Policja zatrzymała Ukraińca, który chciał zgwałcić 22-letnią Polkę. Nadal poszukiwany jest drugi gwałciciel [wideo]

Proboszcz parafii powiedział, że z rozmów z parafianami wynika, że chcą oni, aby ocalałe fragmenty figur pozostały i stanowiły pewnego rodzaju memento. Aleja ma zostać nazwana teraz Golgotą Świętych.

Warto przeczytać: List Lecha Wałęsy do Wojciecha Jaruzelskiego. „Przy dobrej woli znajdziemy rozwiązanie” [foto]

Podziel się