Szukaj

Znany gangster pobity przez kibiców. Jest w ciężkim stanie

02-11-2016 14:34
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W Mysłowicach na Śląsku kibice Wisły Kraków i Ruchu Chorzów pobili niebezpiecznego przestępcę z Krakowa – Janusza K., ps. „Bokserek”. Stan gangstera jest ciężki – ma złamaną rękę i kilkanaście ran ciętych.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Mysłowicach. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” niebezpieczny przestępca z Krakowa został zaatakowany przez grupę kibiców Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. Gangster miał się bronić, ale nie był sobie w stanie poradzić z przewagą atakujących. Janusz K. z licznymi ranami ciętymi i złamaną ręką został przewieziony do szpitala.

Śląska policja nie ujawnia na razie szczegółów śledztwa w tej sprawie. Nie są znane motywy atakujących - z uzyskanych informacji wynika, że kibice z wyprzedzeniem mieli wiedzieć, że „Bokserek” przebywa w Mysłowicach. W czasie napadu Janusz K. prawdopodobnie został okradziony, jednak nie zgłosił tego na policję.

Koniecznie przeczytaj: Angielscy kibice po przegranej wyżywają się na... sanitariatach

Czytaj też: Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

Janusz K. to znany krakowski gangster powiązany z „gangiem Marchewy”. W 2013 r. doszło do zamachu na jego życie – ktoś strzelał do „Bokserka”, kiedy ten przebywał w toalecie krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Babińskiego. Z kolei w dwa lata temu o gangsterze zrobiło się głośno, gdy ten, na wpół rozebrany, biegał z maczetą i groził klientom jednego z lokali na Kazimierzu. Wtedy śledztwo w tej sprawie zostało umorzone – nikt nie chciał zeznawać przeciwko Januszowi K.

Warto przeczytać: Prowokacja hiszpańskiej policji? Kibice Legii przedstawiają dowód

Podziel się