Szukaj

Nie podoba mu się znieważanie Donalda Tuska i nazywanie flagi UE szmatą - znany aktor krytykuje rządy PiS i powołuje prounijną fundację

19-03-2018 12:02
Olgierd Łukaszewicz Fot. arbato / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Prezes Związku Artystów Scen Polskich i założyciel Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej, Olgierd Łukaszewicz wyraził swoje zaniepokojenie obecną sytuacją w naszym kraju. Podczas niedawnego wywiadu niezwykle krytycznie ocenił obecne rządy polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy jego zdaniem robią wszystko, by zniechęcić Polaków do bycia we wspólnocie europejskiej.

Podczas rozmowy aktor stwierdził, że nie należy postrzegać go jako propagatora Unii Europejskiej, ale jako człowieka, które reaguje na to, co dzieje się w Polsce:

Jestem Polakiem i obywatelem Unii Europejskiej i to we mnie zwyciężyło. Nie gram żadnej roli, kogoś kto agituje za UE. Ktoś musiał zareagować na to, co dzieje się w Polsce. 

W dalszej części rozmowy dodał, że jego zdaniem obecne władze oszukują Polaków i nie kryją swojej pogardy zarówno dla samej Unii Europejskiej, jak i kierujących nią urzędników. Aktor stanowczo stanął w obronie Donalda Tuska:  

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Tak zdecydowanych słów nikt się nie spodziewał [foto]

Czytaj też: Były premier Donald Tusk skomentował kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej. Swoimi słowami wywołał sporo kontrowersji

PiS prowadzi niejednoznaczną politykę, wprowadzając Polaków w błąd i sygnalizacją, że symbole UE można znieważyć, zlekceważyć, usunąć, nazwać flagę UE szmatą, a gdy chłopiec drze ją w Sejmie, to bić mu brawo. Można znieważyć pana Donalda Tuska, walczyć z Unią, podważać obecność Polski w UE, porównywać bycie w Unii do czasu zaborów i nikt ma nie reagować.

Podczas rozmowy  wyznał, że takim krytycznym i zarazem przełomowym momentem, który skłonił go do podjęcia aktywności obywatelskiej, było nazwanie „zdrajcami narodowymi” tych europosłów PO, którzy  zagłosowali za rezolucją przeciwko Polsce:

To przebrało miarę moich emocji! Nie spalę się jak szary człowiek przed Pałacem Kultury i Nauki, który biedny nie rozumiał, że żyjemy w epoce show. Do świadomości ludzi dojdzie tylko to, co jest show. Żadna ofiara indywidualna i poświęcenie nie jest dostrzeżona. Nie robi wrażenia.Wtedy zrozumiałem, że muszę wziąć sprawy w swoje ręce i powołać Fundację My Obywatele Unii Europejskie im. Wojciech Jastrzębowskiego.

Na jego słowa bardzo krytycznie zaregowali internauci. Oto ich kilka przykładowych wpisów:

Warto przeczytać: Donald Tusk uważa polski antysemityzm za zagrożenie dla kraju na arenie międzynarodowej: „Trzeba zatrzymać falę niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów” [wideo]

Podziel się