Szukaj

Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

27-10-2016 12:16
Trasy marszy 11 listopada 2016 r. Fot. adamskrycki / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Warszawie 11 listopada z okazji Święta Niepodległości przejdą trzy marsze. Największym bez wątpienia będzie organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską Marsz Niepodległości. Dodatkowo swoje pochody zapowiedzieli Komitet Obrony Demokracji i Koalicja Antyfaszystowska. Znane są już trasy wszystkich trzech marszy.

Warszawski ratusz zatwierdził trasy wszystkich trzech marszy, które przejdą ulicami miasta 11 listopada z okazji Święta Niepodległości. Jak podali stołeczni urzędnicy, decydowała kolejność zgłoszeń. Najszybsi byli organizatorzy Marszu Niepodległości. Trasa tego pochodu jest najdłuższa i tak jak w przypadku lat ubiegłych rozpoczyna się pod rondem R. Dmowskiego. Uczestnicy przejdą później przez Aleje Jerozolimskie, most Józefa Poniatowskiego i skierują się w stronę błoni Stadionu Narodowego.

Koniecznie przeczytaj: Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

Czytaj też: Szczegóły wszystkich 15 zgromadzeń zarejestrowanych na 11 listopada. Liczba uczestników marszu KOD szokuje!

Z kolei organizowany przez Partię Razem lewicowy Marsz Koalicji Antyfaszystowskiej przejdzie z Placu Zamkowego na Zachętę. Powodów do radości z pewnością nie ma KOD – uczestnicy tego pochodu będą musieli udać się aż na Ochotę. Organizatorzy jednak przekonują, że są zadowoleni z trasy przemarszu i był to ich wybór, gdyż chcieli spotkać się na placu im. Narutowicza.

Poniżej trasy wszystkich marszy zaznaczone na planie miasta:

Warto przeczytać: Patriotyczne murale w Kaliszu zniszczone 11 listopada

Podziel się