Szukaj

Znaleźli polskiego Donalda Trumpa. „Aż trudno uwierzyć, jak bardzo jest podobny ”

10-11-2016 23:30
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Dziennikarze portalu naTemat.pl postanowili poszukać wśród polskich polityków odpowiednika Donalda Trumpa. Analizowali, porównywali poglądy, wypowiedzi, życiorysy, aż w końcu znaleźli idealnego kandydata – jak twierdzą dziennikarze – takiego, który jest prawie wierną kopią amerykańskiego prezydenta-elekta.

Jako dowody przedstawiono między innymi podobne stanowisko Donalda Trumpa i polskiego polityka w sprawie Rosji:

Donald Trump:

To, co dzieje się teraz (w stosunkach między Rosją i USA — red.) jest bezsensowne (…) Szczerze mówiąc myślę, że Putin jest osobą, z którą naprawdę bym się dogadał. Jestem za to mocno krytykowany. Budowałem wielkie przedsięwzięcie w Moskwie około 2 lata temu. Uważam, że miałbym dobre stosunki z Putinem.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke komentuje wynik wyborów w USA

Czytaj też: Przemówienie Janusza Korwin-Mikke robi furorę w… Iranie [WIDEO]

Polski polityk:

Oczywiście uważam, że pan Putin jest znakomitym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski (…) Im bardziej Polacy (i inni sąsiedzi) są niezadowoleni z pana Putina, tym lepszym jest prezydentem z punktu widzenia Rosji.

Dziennikarze naTemat.pl wskazywali też, że Trump już jakiś czas temu zapowiadał, że jako prezydent nie zamierza mieszkać się w sprawy aneksji przez Rosję Krymu czy konfliktu w Donbasie, z kolei polski polityk zaznaczał, że przyłączenie Krymu do Rosji nie było żadnym zaskoczeniem, a czymś zupełnie naturalnym.

Analizując wspólne poglądy, wspomniano też o podobnym podejściu do kobiet. Dziennikarze portalu Tomasza Lisa, którzy na pewno za opisywanymi politykami nie przepadają, nazwali obu „szowinistycznymi oratorami”, a dodali także, że „choć obaj są po 70, to wciąż mają renomę kobieciarzy”. Wskazano m.in. na liczne małżeństwa i potomstwo obu polityków.

Szukając podobieństw między Trumpem a wybranym politykiem znad Wisły, wspomniano też o zbliżonym poglądach na temat Unii Europejskiej i kwestii sprowadzania uchodźców – które w obu przypadkach są zdecydowanie krytyczne.

Według autorów porównania obaj politycy zachowują się także podobnie w stosunku do swoich przeciwników politycznych:

Obaj o politycznej konkurencji wyrażają się wyjątkowo ostro, nie stronią wówczas od zapowiedzi zemsty, czy też „zniszczenia”, „zmasakrowania” lub uwięzienia osób, które rządziły przed nimi.

Jak oczywiście można się było spodziewać, dziennikarze serwisu naTemat.pl na polskiego Donalda Trumpa wytypowali Janusza Korwin-Mikke.

Dziennikarze wskazali też różniące między politykami – przede wszystkim Donald Trump jest o wiele bogatszy od polskiego odpowiednika, poza tym cieszy się zdecydowanie większym poparciem wśród wyborców.

Co ciekawe, do artykułu w naTemat.pl zdążył odnieść się już Korwin-Mikke, który napisał na Facebooku, że na miejscu autorów tekstu „znalazłby ZNACZNIE bardziej podobne do siebie opinie”. Prezes partii Wolność, stwierdził, że nie wie, czy więcej jest podobieństw, czy różnić między nim a Donaldem Trumpem. Podkreślił, że łączy go z nim anty-systemowość, ale w odróżnieniu od prezydenta-elekta nie jest populistą i nie mówi ludziom tego, co chcą usłyszeć, ale to, co słuszne.

Warto przeczytać: Korwin-Mikke o decyzji sądu, który chce odebrać dziecko niepełnosprawnej matce [WIDEO]

Podziel się