Szukaj

To już oficjalne informacje. Znany nazwisko nowego premiera. Beata Szydło złożyła dymisję. Wiadomo też, jakie stanowisko obejmie

07-12-2017 22:24
Mateusz Morawiecki, Beata Szydło
Podziel się

Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu. Decyzja zapadła na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS. Decyzję przekazała rzecznik partii, Beata Mazurek.

Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji; została ona przyjęta – poinformowała Beata Mazurek. Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego - dodała rzecznika PiS.

Koniecznie przeczytaj: Dymisja premier przesądzona? Wymowna wypowiedź Beaty Szydło zarejestrowana przez kamery: „Może do czwartku mnie nie odwołają” [WIDEO]

Czytaj też: Gorąco w Sejmie. Beata Szydło w bardzo ostrym i emocjonalnym wystąpieniu odpowiedziała opozycji, która chciała ją odwołać [WIDEO]

Jak podaje PAP, w czasie głosowania nad kandydaturą Morawieckiego dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała „za”.

Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego premiera ma odbyć się we wtorek. Następne miany w rządzie dopiero po Nowym Roku.

Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną funkcję w rządzie - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Beata Mazurek, nie chcąc jednak zdradzać szczegółów. Rzecznik dodała, że to Mateusz Morawiecki podejmie decyzję o tym, jakie stanowisko zajmie Beata Szydło. Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak potwierdził jednak już mediom, że będzie to funkcja wicepremiera. Portal wPolityce.pl podaje, że Beata Szydło miałaby objąć stanowisko wicepremiera ds. społecznych.

Beata Szydło po ogłoszeniu decyzji o zmianie premiera podziękowała za wyrazy wsparcia. Jej wpis momentalnie podbił sieć i zyskał w bardzo krótkich czasie rekordową ilość polubień.

Warto przeczytać: Dziennik ujawnia nazwiska polityków PiS, którzy nie chcieli Morawieckiego na premiera i głosowali „przeciw”. Wśród nich jest ważny minister

Podziel się