Szukaj

Nie żyje Tomasz Kalita. Miał 37 lat

17-01-2017 12:48
Tomasz Kalita Twitter / screen Twitter
Podziel się

Tomasz Kalita zmarł po trwającej ponad rok walce z chorobą nowotworową. O jego śmierci bliscy poinformowali we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Były rzecznik SLD za kilka tygodni skończyłby 38 lat.

Glejak wielopostaciowy został zdiagnozowany u Tomasza Kality w maju 2016 r. Polityk podjął długą i wyczerpującą walkę z chorobą. Aktywnie działał też na rzecz legalizacji marihuany leczniczej w Polsce.

Od kiedy wiem, że mam wielopostaciowego glejaka życie całkowicie się zmieniło. Doceniam je, jak nigdy wcześniej. Ponoć pomaga olej z marihuany. To straszne, że aby zrobić w mojej sytuacji wszystko, co możliwe, musiałbym łamać prawo. Oby mój post dał rządzącym do myślenia - pisał kilka miesięcy temu na swoim profilu na Facebooku.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Jacyków o stylu Beaty Szydło: „Absolutne mistrzostwo świata i arcydzieło” [WIDEO]

Czytaj też: Minister przekonywał, że chce legalizacji marihuany leczniczej. Dostał mocną ripostę od dziennikarki

W Sejmie utknęły dwa projekty ws. wykorzystywania marihuany do celów leczniczych. Pierwszy złożony jeszcze w lutym 2016 r. przez Piotra Liroya-Marzec to projekt ruchu Kukiz’15, drugi – tzw. „Ustawa Kality” jest inicjatywą SLD.

Kilka dni temu żony Tomasza Kality zamieściła na Facebooku poruszający wpis:

Tomasz Kalita urodził się 8 lutego 1979 r. w Bielsku-Białej. Z wykształcenia politolog swoją aktywność publiczną rozpoczynał jako dziennikarz. W 2015 r. stanął na czele ruchu programowego SLD. Później został rzecznikiem tej partii (2008-2011). W 2011 r. powołał Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, któremu przewodził.

Pod koniec ubiegłego roku Kalita w udzielanych wywiadach powiedział, że wiara w Boga i modlitwa dają mu siłę do walki z chorobą. Polityk w niedawnej rozmowie z Andrzejem Gajcym z Onet.pl przyznał też po raz pierwszy, że wielokrotnie czasie choroby czuł się zapomniany przez znajomych oraz polityków i ludzi z własnej partii.

Warto przeczytać: Posłanka Nowoczesnej chciała zgłosić Owsiaka do Nobla. Internauci od razu zareagowali

Podziel się