Szukaj

Sieradz: Niecodzienne włamanie do domu jednorodzinnego. W trakcie rabunku złodziej przyrządził sobie jajecznicę

08-01-2019 19:14
Radiowóz, policja Fot. Damianwiszowaty12 / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze z Sieradza zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który na początku tego roku włamał się do domu jednorodzinnego. Co ciekawe, złodziej nim wyniósł skradzione przedmioty, zdążył przyrządzić sobie jajecznicę z 12 jaj. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Zawiadomienie o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Sieradz wpłynęło do funkcjonariuszy 2 stycznia br. Jak ustalono, po wybiciu szyby sprawca dostał się do wnętrza budynku. Zabrał ze sobą m.in. mały telewizor, odtwarzacz DVD oraz butlę gazową. Straty oszacowano na kilkaset złotych.

Już po kilku dniach pracy śledczej policjanci ustalili, że rabunku dokonał 29-letni mieszkaniec gminy Sieradz. Mężczyzna został zatrzymany 7 stycznia 2019 r. Jeszcze tego samego dnia w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia tego czynu, co więcej oświadczył, że wiedział, iż tym domu często nie ma domowników.

Koniecznie przeczytaj: Złodziej chciał ukraść kobiecie telefon. Nie wiedział, że to zawodniczka UFC [foto]

Czytaj też: Nieudana kradzież w Lubinie. Złodzieje zabrali ze sobą puste opakowania po grach na konsole [foto]

Jak wynika z kolejnych ustaleń policji, mężczyzna, gdy tylko dostał się do wnętrza domu, zobaczył na blacie w kuchni kilkanaście jajek i poczuł głód. W związku z tym przyrządził sobie jajecznicę z 12 jaj. Dopiero po obfitym posiłku przystąpił do dalszego rabowania.

Złodziej zaniósł skradzione przedmioty do własnego domu. Bał się je sprzedać w lombardzie, więc postanowił włożyć je do worków foliowych i porzucić w przydrożnym rowie.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: 20-latek ukradł ze sklepu markową odzież. Jego tłumaczenia wprawiły w zdumienie policjantów [foto]

Podziel się