Szukaj

Zjednoczona opozycja wygrywa w sondażu z PiS-em. Pojawiła się jednak „drobna” nieścisłość… Internauci przecierają oczy ze zdumienia [FOTO]

21-10-2017 00:20
Sondaż IBRIS 109% Twitter / screen Twitter
Podziel się

Radio Zet opublikowało wyniki sondażu IBRIS, z którego wynika, że gdyby trzy partie opozycyjne: PO, .N i PSL połączyły siły, to jako „Zjednoczona opozycja” mogłyby pokonać PiS. Internauci szybko jednak zauważyli pewną istotną nieścisłość.

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRIS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, to PiS zajęłoby pierwsze miejsce. Jednak połączenie sił przez opozycję mogłoby zagrozić partii rządzącej. Blok „Zjednoczonej opozycji”, składający się z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nieznacznie wyprzedziłby Prawo i Sprawiedliwość. W takim układzie opozycja startująca ze wspólnej listy zdobyłaby 36,8%, a PiS 35,1% głosów.

Koniecznie przeczytaj: Najlepsi nauczyciele tylko dla imigrantów? Nowy, absurdalny pomysł wicepremiera Szwecji i ministra edukacji

Czytaj też: Tomasz Lis zaskoczył i zaatakował... TVN. O czymś jednak zapomniał... [FOTO]

Kolejne miejsca to Kukiz (11,9%), Wolność (5%), SLD (2,2%) i partia Razem (1,6%). 11,4% respondentów było niezdecydowanych, a 5% chciało głosować na „inną partię”. Po zsumowaniu wychodzi więc, że w wyborach musiałoby wziąć udział... 109% uprawnionych do głosowania, co jest oczywistym absurdem.

Nie wiadomo, czy była to niezamierzona pomyłka, jednak publikowanie takich wyników mocno podważa wiarygodność całego sondażu.

Na stronie Radia Zet są już inne wyniki – dające razem 100%, jednak w internecie nic nie ginie. Pierwszą wersją sondażu zdążył się już pochwalić rzecznik PO Jan Grabiec, który zamieścił screena na Twitterze.

Internauci byli bez litości.

Warto przeczytać: Bulwersujące słowa byłego prezydenta Ukrainy: „Tak jak dla Polaków bohaterem jest AK, tak dla Ukraińców – UPA” [WIDEO]

Podziel się