Szukaj

Radosław Sikorski opublikował skandaliczny wpis o Lechu Kaczyńskim. Dosadna odpowiedź Rafała Ziemkiewicza [foto]

30-10-2018 21:26
Radosław Sikorski, PO Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski postanowił skomentować w mediach społecznościowych odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego podczas obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości. Na jego wpis stanowczo odpowiedział Rafał Ziemkiewicz.

Radosław Sikorski w swoim tweecie napisał, że w obchodach 25 rocznicy wydarzeń z czerwca 89' brali udział politycy z całego świata, natomiast teraz będzie jedynie odsłonięcie pomnika prezydenta, który jego zdaniem, jest współwinny katastrofy smoleńskiej:

Na 25-lecie czerwca ’89 przyjechał cały demokratyczny świat; Na 100-lecie Niepodległości będzie pomnik współwinnego katastrofy smoleńskiej.

Koniecznie przeczytaj: Radosław Sikorski znieważony przez rosyjskiego deputowanego podczas rozmowy w BBC – „To nie jest sprawa polskiej prostytutki”

Czytaj też: Radosław Sikorski zeznawał przed sądem ws. katastrofy smoleńskiej „To nie była wizyta państwowa” [WIDEO]

Jego wpis dosadnie skomentował m.in. Rafał Ziemkiewicz:

Obrzydliwe. Staczasz się do politycznego rynsztoka.

W reakcji na te słowa, były szef polskiego MSZ zapytał publicystę, z czym się nie zgadza:

Wówczas otrzymał niezwykle wyczerpującą odpowiedź:

„Nie chce mi się z Tobą gadać”. Jesteś politycznie współodpowiedzialny za bardak w 36 pułku i organizacji lotów VIP, za knucie z Putinem by wspólnie poniżyć prezydenta RP, zabieranie mu samolotu, za propagandę nienawiści i in. praprzyczyny tragedii - a po niej za katastrofę polskiej polityki zagranicznej, oddanie śledztwa i wszystkich kart Putinowi, za profanacje zwłok, wybór „załącznika chicagowskiego” gdy Rosjanie sami proponowali komisję międzynarodową... Milcz na litość Boską, jeśli nie z przyzwoitości, to ze zdrowego rozsądku. Są granice.

Warto przeczytać: Radosław Sikorski zrugał... Dominikę Wielowieyską: Wy „warszawka”, chcecie mówić językiem Unii Wolności i skończycie jak Unia Wolności

Podziel się