Szukaj

Żydowska organizacja oskarżyła Rafała Ziemkiewicza o antysemityzm. Publicysta odpowiada w mocnych słowach [foto]

10-04-2018 18:55
Rafał A. Ziemkiewicz Fot. Wiadomości PR / twitter / screen Twitter
Podziel się

Publicysta Rafał Ziemkiewicz znany jest od dawna ze swoich mocnych wypowiedzi. Jakiś czas temu podczas emisji programu w „W tyle wizji” w żartobliwy nieco sposób odniósł się do kwestii nazewnictwa niemieckich obozów zagłady, które były również nazywane polskimi. Wówczas powiedział, że równie dobrze mogłoby one nosić miano żydowskich, skoro tam ginęli ludzie tej narodowości. Niedawno z kolei zaś jednoznacznie stwierdził, że organizacje reprezentujące interesy Żydów powinny być nazywane „gangami międzynarodowych szantażystów”. Te przytoczone wypowiedzi nie spodobały się AJC Central Europe, która zaapelowała do polskiego rządu o reakcję w tej sprawie. Na odpowiedź Rafała Ziemkiewicza nie trzeba było długo czekać.

We wtorek Żydowska organizacja lobbystyczna AJC Central Europe opublikowała tweet, w którym zaapelowała do polskiego rządu o zdecydowaną reakcję w sprawie, jej zdaniem, antysemickich wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza: 

Trzy miesiące temu dziennikarz @R_A_Ziemkiewicz powiedział, że obozy śmierci powinny być określane jako „żydowskie”. Teraz mówi, że @WorldJewishCong, organizację zrzeszającą dziesiątki żydowskich środowisk trzeba określać jako „gang międzynarodowych szantażystów”. Polskie władze muszą zareagować.

Koniecznie przeczytaj: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie skomentował antypolskie wystąpienie prezydenta Izraela. Publicysta nie szczędził mocnych słów [wideo]

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz skomentował pomysł obniżenia płac dla posłów i samorządowców. „Oni jeżdżą z bilbordami? No to Jaro ich zaorał” [wideo]

Na odpowiedź zaatakowanego publicysty nie trzeba było długo czekać:

O dziwo, zgoda. Ja też uważam że po moim tekście polskie władze powinny wreszcie zareagować na bezczelne próby wymuszenia z Polski haraczu pod szantażem „atakowania i upokarzania na arenie międzynarodowej”.

 

Warto przeczytać: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie ocenił postawę Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. „Był totalnie zesr...ny ze strachu, że trafi do więzienia”

Podziel się