Szukaj

Ziemkiewicz o wizji Wellman palonej na stosie. „Ależ by to skwierczało”

27-02-2017 09:46
Rafał Ziemkiewicz w Sejmie, maj 2016 Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Mocne i dosadne komentarze w debacie dotyczącej polityki ostatnio są chyba na czasie. Rafał Ziemkiewicz uszczypliwie odniósł się felietonu Doroty Wellman, w którym lewicowa dziennikarka stwierdziła, że niedługo kobiety będą palone na stosie.

W tekście opublikowanym w „Wysokich Obcasach” Dorota Wellman przypuściła atak na Stanisława Michalkiewicza, pisząc, że „chętnie wybatoży jego białe prawicowe dupsko”. Dziennikarka sugerowała również, że publicysta być może lubi stosować przemoc w stosunku do kobiet. Felieton miał być odpowiedzią na komentarz Michalkiewicza na temat posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Wellman o Michalkiewiczu: „Chętnie wybatożę jego białe prawicowe dupsko”.

Koniecznie przeczytaj: Wellman o Michalkiewiczu: „Chętnie wybatożę jego białe prawicowe dupsko”

Czytaj też: Z Kukiz’15 odeszły dwie posłanki. Odejść miał również Rafał Wójcikowski

Ziemkiewicz we wczorajszym komentarzu odniósł się do fragmentu tekstu Wellman, w którym twierdziła, że kobiety w Polsce są tak źle traktowane, że niedługo zacznie je się palić na stosie.

My, kobiety, nie powinnyśmy pozwolić na taki język i takie traktowanie kobiet w Polsce. Milcząc, pozwalamy chamom na więcej. Niedługo będą nas palić na stosach i karać chłostą. Pozbawią praw i sprowadzą do roli przedmiotu – pisała dziennikarka.

Publicysta „Do Rzeczy” skomentował powyższy fragment jednym zdaniem.

Przeczytałem że p Wellman zapowiada iż PiS spali ją na stosie i poraziła mnie podsunięta przez wyobraźnie wizja ależ to by skwierczało – napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

Jeden z internautów zwrócił uwagę publicyście, że nie szanuje kobiet. Na ripostę Ziemkiewicza nie trzeba było długo czekać.

Warto przeczytać: „Masa” ujawnia, ile mafia pruszkowska zapłaciła kancelarii Wałęsy za ułaskawienie Słowika [WIDEO]

Podziel się