Szukaj

Rafał Ziemkiewicz skomentował pomysł obniżenia płac dla posłów i samorządowców. „Oni jeżdżą z bilbordami? No to Jaro ich zaorał” [wideo]

06-04-2018 12:22
Rafał Ziemkiewicz o obniżkach pensji dla polityków Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz podczas porannego programu w Telewizji Republika skomentował deklarację prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu płac dla parlamentarzystów i samorządowców. Jego zdaniem, sam pomysł nie jest do końca trafiony, gdyż problem leży w systemie, ale pomimo wszystko, ten ruch należy postrzegać jako doskonały manewr polityczny.

Podczas rozmowy publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz przypomniał, że najważniejsi ludzie w państwie nie zarabiają dużo w porównaniu do niektórych samorządowców. Jak przyznał, deklaracja prezesa PiS-u wynikła z nieudolnej nagonki opozycji:   

Premier kraju razem z tym dodatkiem zarabia połowę tego, co wójt jakiś w gminie, a zarządza całym państwem. Zamiast zwrócić uwagę na ten debilizm systemowy, to się urządza licytację. Oni jeżdżą z bilbordami? No to Jaro ich zaorał.

Koniecznie przeczytaj: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie ocenił postawę Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. „Był totalnie zesr...ny ze strachu, że trafi do więzienia”

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

W dalszej części wywiadu dziennikarz przyznał, że pomimo, iż ta decyzja nie naprawi błędów systemowych, to jednak należy postrzegać ją jako genialny manewr polityczny:

Idziemy w licytację debilizmu. Z politycznego punktu widzenia to co zrobił wczoraj Jarosław Kaczyński jest oczywiście doskonałym manewrem politycznym.

Rafał Ziemkiewicz stwierdził również, że cała ta nagonka związana z wypłatami i nagrodami jest sztucznym problemem, ponieważ, jak dodał, politycy powinni otrzymywać stosowne wynagrodzenie za swoją publiczną pracę:   

Jestem oburzony tym jak politycy postrzegają przeciętnego wyborcy, który dla nich jest motywowany najniższymi emocjami i nienawidzi polityków. Pewnie, że się nie idzie do polityki tylko po to, aby się dorobić, ale wprowadzenie płatności za służbę publiczną było osiągnięciem demokracji, które sprawiło, że polityka przestała być działalnością bogatych. Jeżeli do polityki idą tylko bogaci, to oni reprezentują interesy tylko bogatych.

Publicysta stwierdził także, iż w polskim społeczeństwie jest takie przekonane, że politycy pobierają zbyt duże wynagrodzenie, nie z powodu wysokości samej kwoty, ale dlatego, iż jego zdaniem niektórzy z nich nie pracują tak intensywnie, jak mogliby w rzeczywistości:

Jeżeli ludzie uważają, że politycy zarabiają za dużo, to może po prostu politycy za mało robią? Niech pokażą, że są pożyteczni i sprawni.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie skomentował antypolskie wystąpienie prezydenta Izraela. Publicysta nie szczędził mocnych słów [wideo]

Podziel się