Szukaj

Kardynał Nycz pochwalił prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mocny komentarz Rafała Ziemkiewicza

27-11-2018 14:36
kard. Nycz Fot. Stacja7.pl / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się Msza święta dziękczynna za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak informują media, przewodzący liturgii kardynał Kazimierz Nycz w niezwykle ciepłych słowach skomentował zasługi żegnającej się ze swoim stanowiskiem polityk PO. Kontrowersyjne słowa hierarchy prześmiewczo skomentował Rafał Ziemkiewicz.

Podczas dziękczynnej Mszy Św, w której uczestniczyli czołowi politycy opozycji, kardynał Kazimierz Nycz niewykle pozytywnie ocenił prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hannie Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Lis w najlepsze krytykował władze Warszawy podczas audycji na żywo. Nagle zadzwoniła sama... Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie była zbyt zadowolona

Czytaj też: Hanna Gronkiewicz-Waltz do dziennikarki TVP: „Szkoda mi pani. Niech pani zmieni pracodawcę” [WIDEO]

W dalszej części dodał:

Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany.

Te słowa warszawskiego hierarchy prześmiewczo skomentował publicysta Rafał Ziemkiewicz:

Dziękujemy Bogu za Klątwę, tęczę na Zbawiksie, za Golgota Picnic i wylanie prof Chazana, i usunięcie św Zofii z nazwy szpitala i… mniejsza o to wszystko. Rozumiem, że HGW dawała jakąś kasę na kurię?

Następnie opublikował okolicznościowy dowcip:

A znasz kawał jak facet chciał psa ochrzcić? Proboszcz odmawia, on: ale zapłacę milion! No to proboszcz do biskupa, ten oczywiście „mowy nie ma”. „Ale on płaci milion”. „Aaa… synu, no to mu przypomnij, żeby za 7 lat go przyprowadził do komunii”. Tak bez związku z czymkolwiek.

Warto przeczytać: Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmiesza się w radiu. „Miało się popierać Polaka, to się stawia Saryusza-Wolskiego” [WIDEO]

Podziel się