Szukaj

Tomasz Arabski o katastrofie smoleńskiej: „Nie czytałem instrukcji HEAD” [audio]

08-05-2019 16:23
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Na rozprawie prowadzonej w Sądzie Okręgowym w Warszawie przeciwko Tomaszowi Arabskiemu ujawniono nieznane nagranie, na którym pozwany przez rodziny smoleńskie były szef KPRM przyznał, że podpisał instrukcję HEAD bez zapoznania się z jej treścią.

Z nagrania wynika, że szef KPRM Donalda Tuska podczas przesłuchania przed komisją Millera w 2010 r. przyznał, że przed katastrofą smoleńską podpisał instrukcję HEAD (regulującej zasady podróżowania najważniejszych osób w państwie) pomimo tego, iż nie znał jej treści:

Ja to wszystko zacząłem odtwarzać po 10 kwietnia, jak to chodzi i tak dalej. Przeczytałem nawet instrukcję HEAD, której nie czytałem, jak ją podpisywałem. To się nagrywa, nie? (...) Nie przeczytałem jej, bo przyszedł minister, mówi: Weź, podpisz, bo tutaj pilnie” itd… no i podpisałem instrukcję HEAD. (...) Z tego powodu, że przeczytałem instrukcję HEAD zauważyłem, że ona jest wewnętrzne sprzeczna.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk zeznaje w sądzie ws. Smoleńska. Były premier broni się, atakując Lecha Kaczyńskiego. O tym już zapomniał? [foto+wideo]

Czytaj też: Francuskie MEN zamierza wprowadzić język arabski do szkół. „To wielki język literatury”

– zeznawał Tomasz Arabski.

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Podziel się