Szukaj

Donald Tusk dostał pytanie w języku angielskim. Po tej odpowiedzi wszyscy zaniemówili [WIDEO]

18-11-2017 22:59
Donald Tusk, premier Szwecji Stefan Löfven i Jean-Claude Juncker Fot. Masakracja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Donald Tusk mimo kilkuletniego już pobytu w Brukseli nadal ma wyraźne problemy z porozumiewaniem się w językiem angielskim. Prowadzi to do wielu żenujących sytuacji. Jedna z nich miała miejsce podczas ostatniej konferencji prasowej na unijnym szczycie w Goeteborgu.

W czasie piątkowego briefingu na pytania przedstawicieli mediów odpowiadali Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i premier Szwecji Stefan Löfven.

Dziennikarz z agencji Bloomberga zapytał między innymi o kwestię związaną z Brexitem. Poprosił unijnych polityków, aby odnieśli się do ostatnich słów brytyjskiego ministra Davida Davisa, który stwierdził, że Wielka Brytania ciągle idzie na ustępstwa i czas na kompromis ze strony UE.

Koniecznie przeczytaj: Prawdziwa burza na prawicy. Donald Tusk pojawi się na obchodach 11 listopada na zaproszenie Andrzeja Dudy

Czytaj też: Donald Tusk został wygwizdany podczas składania wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza [WIDEO]

Pierwszy wypowiedział się premier Szwecji. Kiedy Löfven skończył, przyszła kolej na Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej zamiast odnieść się do meritum udzielił lakonicznej odpowiedzi, którą ledwo można było zrozumieć.

I can only say you I really appreciate Mr Davis’s English sense of humour (Mogę powiedzieć tylko tyle, że doceniam angielskie poczucie humoru pana Davisa) – wybełkotał łamaną angielszczyzną Tusk.

W tym momencie większość osób obecnych na sali zaniemówiła. Po chwili pojawiły się również głosy rozbawienia.

Warto przeczytać: Donald Tusk ledwo przyjechał do Polski, a już uderzył w polityczne tony. Jak jego słowa mają się do rzeczywistości? [WIDEO]

Podziel się