Szukaj

Michał Żebrowski skomentował obecną sytuację w kraju. Dosadnie skrytykował polityków PIS [wideo]

19-10-2018 14:32
Michał Żebrowski Fot. Gość_RadiaZET ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Znany polski aktor teatralny i filmowy, Michał Żebrowski w trakcie programu „Gość Radia Zet” niezwykle krytycznie wypowiedział się o obecnej sytuacji w kraju oraz liderach partii rządzącej. Jednocześnie nie szczędził pochwał dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

W trakcie programu aktor stwierdził, że dwa największe ugrupowania startujący w najbliższych wyborach stanowią zupełne przeciwieństwa:

To są wybory między siłą brutalną, kłamstwem i manipulacją a inteligencją, wiedzą, kompetencjami, dobrym sercem i wiarą w ideały dobra, piękna i prawdy.

Michał Żebrowski niezwykle krytycznie ocenił prezesa Jarosław Kaczyńskiego:

Zawiaduje krajem jak sektą wyznaniową. (...) Straszne kompleksy jednego człowieka, który nie ma konta, nie ma dzieci, nie odwozi ich do przedszkola codziennie, nie zna życia.

Koniecznie przeczytaj: Rafał Trzaskowski „warszawiakiem z krwi i kości”? Dziennikarka postanowiła sprawdzić [wideo]

Czytaj też: To nagranie rozbawiło internautów do łez. Pękający z dumy Rafał Trzaskowski i skandujący jego imię „tłum” [wideo]

Podczas rozmowy aktor pokusił się o zaskakującego dla dziennikarki porównanie oczu byłego premiera Donalda Tuska, który w aferze taśmowej zyskały miano  „wilczych” oraz obecnego Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego:

No właśnie, nie ma oczu. Małe szparki, zaciśnięte usta i w ogóle nie wiadomo, jakie te oczy są.

Michał Żebrowski pytany nie szczędził ciepłych słów na temat swojego przyjaciela, Rafała Trzaskowskiego, który ubiega się o urząd prezydenta Warszawy:

Jest pracoholikiem, ale jest przede wszystkim człowiekiem skromnym, który tą niesamowitą naukę i tę drogą naukową, którą odbył przez 35 lat, robił skromnie, nie chwalił się tym, nie jest bufonem, jest właśnie człowiekiem, który zawsze tym, co najlepsze, co miał w sobie, dzielił się. (...) Zachęcał nas zawsze do rozwoju. Jest również najbardziej – przepraszam, przyznam się – kąśliwym krytykiem i naszego teatru, i moim poczynań aktorskich.(...) Mówię prawdę. Nie kłamię, mówię z serca.

Jego słowa dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Nie żyje Rafał Bebak. Kandydat PiS na radnego Jaworzna zmarł podczas akcji plakatowania miasta

Podziel się