Szukaj

Zderzenie dwóch pociągów na Pomorzu. Ewakuowano 200 osób. 28 osób w szpitalach [WIDEO+FOTO]

31-08-2017 07:35
Zderzenie dwóch pociągów na Pomorzu Fot. Tomasz Karp / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W środę późnym wieczorem na stacji Smętowo (powiat starogardzki) doszło do kolizji dwóch pociągów. Pociąg towarowy zderzył się z osobowym TLK Pogoria relacji Gdynia Główna – Bielsko-Biała.

Do wypadku doszło ok. godz. 21.55. Pociągiem TLK Pogoria podróżowało ok 200 osób – wszystkich ewakuowano. Do szpitali trafiło 28 poszkodowanych – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratowniczej udział brało: 18 zastępów straży pożarnej, 9 karetek pogotowia i śmigłowiec ratownictwa medycznego.

Pociąg nagle zaczął hamować. Poczuliśmy silne wstrząsy i wagony zaczęły się przechylać – mówił jeden z pasażerów w rozmowie z reporterem TVN24.

Koniecznie przeczytaj: Ten kierowca miał sporo szczęścia. Przeżył nieoczekiwane zderzenie z… wozem opancerzonym [WIDEO]

Czytaj też: Dwóch Algierczyków molestowało w Gdyni 14-latkę! Wstrząsająca relacja matki dziewczynki

Później był krzyk i płacz dzieci. Wielu ludzi było poobijanych przez spadające z półek bagaże. Staraliśmy się wyjść oknami - niektórzy wybijali szyby. Od tarcia zapaliły się podkłady, ale szybko je ugaszono - relacjonowała inna osoba.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec powiedział, że wiadomo jeszcze, dlaczego pociąg towarowy, który doprowadził do zderzenia, wjechał na tor główny, pomimo sygnałów, które kazały maszyniście zatrzymać się.

Nie wiemy, z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna - Bielsko-Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym – poinformował.

PKP PLK S.A. opublikowało w związku ze zdarzeniem oświadczenie:

Warto przeczytać: Wypadek policyjnego radiowozu w Warszawie. Eskortował kolumnę BOR z szefem NATO [FOTO]

Podziel się