Szukaj

Czy fiskus zabierze 200 tys. zł ze zbiórki dla rodziny polskiego kierowcy? Jest odpowiedź Izby Skarbowej

28-12-2016 12:33
Łukasz Urban
Podziel się

Wczoraj pisaliśmy, że według obowiązujących przepisów prawa 20% kwoty zebranej dla rodziny Łukasza Urbana prawdopodobnie zostanie zabrane przez fiskusa. W akcji zorganizowanej przez brytyjskiego kierowcę celem jest zebranie około miliona złotych. Do sprawy odniosła się już Izba Skarbowa.

Izba Skarbowa w odpowiedzi na zapytanie dziennikarzy Wirtualnej Polski jednoznacznie stwierdziła, że jeżeli będzie to darowizna, to podatek musi zostać naliczony. Zbiórka organizowana jest przez osobą prywatną, więc nie ma tutaj podstawy prawnej do zwolnienia.

Nabyte świadczenia, jeżeli zostaną przekazane tytułem czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, będą musiały zostać opodatkowane - odpisała na pytania WP money Joanna Szczygielska, p.o. dyrektora Izby Skarbowej we Wrocławiu, która jednak nie chciała komentować tego konkretnego przypadku, odsyłając do przepisów. Te jednoznacznie mówią, że jeżeli jest to darowizna o kwocie przekraczającej 20 556 zł, to zostanie zaliczony podatek według najwyższego, 20-procentowego progu.

Koniecznie przeczytaj: Wielki sukces zbiórki dla rodziny polskiego kierowcy. W krótkim czasie udało się zebrać ogromną kwotę!

Czytaj też: 200 tys. zł zebrane dla rodziny polskiego kierowcy zabierze skarbówka?

O ogromnym sukcesie zbiórki dla rodziny polskiego kierowcy pisaliśmy tutaj: Wielki sukces zbiórki dla rodziny polskiego kierowcy. W krótkim czasie udało się zebrać ogromną kwotę! Na chwilę obecną uzbierana kwota to 175 tys. funtów czyli około 906 tys. zł.

Warto przeczytać: Skarbówka zabierze 200 tys. zł podatku ze zbiórki dla rodziny polskiego kierowcy? Ministerstwo finansów odpowiada

Podziel się