Szukaj

Zbezczeszczono Pomnik Poległych Stoczniowców! Siostra zabitego w stanie wojennym stoczniowca nie mogła powstrzymać łez... [WIDEO]

13-12-2016 10:26
Zniszczony Pomnik Poległych Stoczniowców Fot. TVP Info / Twitter / screen
Podziel się

W 35 rocznicę stanu wojennego nieznany sprawca naniósł czarną farbą napisy na Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku. O komentarz w sprawie tego skandalicznego aktu wandalizmu została poproszona obecna na miejscu siostra zastrzelonego w grudnia 1981 r. stoczniowca.

Do zbezczeszczenia pomnika upamiętniającego ofiary grudnia 1970 roku, który znajduje się na Placu Solidarności w Gdańsku, doszło dzisiaj rano, w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jeden z napisów, jaki pojawił się na pomniku to „PiS, Wolność poza schematami”.

Podkom. Aleksandra Siewert z KMP w Gdańsku przekazała, że policja znalazła na miejscu puszkę z czarną farbą, która ma stanowić dowód w sprawie. Przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia, sprawdzany jest też monitoring. Na miejscu ślady zabezpiecza technik kryminalistyki.

Koniecznie przeczytaj: Dziadek Kijowskiego zatwierdzał stan wojenny

Czytaj też: „Stan wojenny zastał mnie na świnobiciu” i inne opowieści z marszu KOD [WIDEO]

Akt wandalizmu został poruszony także w TVP Info. Obecna na miejscu dziennikarka pytała o komentarz w sprawie Grażynę Browarczyk-Matusiak, siostrą zamordowanego w stanie wojennym stoczniowca. Zbulwersowana kobieta nie mogła powstrzymać łez.

23-letni Antoni Browarczyk w czasie starć protestujących z ZOMO 17 grudnia otrzymał bezpośredni strzał w głowę z pistoletu maszynowego. Stoczniowiec zmarł kilka dni później w szpitalu.

Warto przeczytać: Chcą postawić pomnik Lechowi Wałęsie. Ma mieć 4 metry

Podziel się