Szukaj

Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

21-03-2017 09:37
Donald Tusk podczas przemówienia Fot. Αλέξης Τσίπρας / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Szef MON, Antonii Macierewicz w czasie rozmowy dla „Gazety Polskiej Codziennie” powiedział, że w prokuraturze złożono zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska, dotyczące zaniedbań związanych z katastrofą smoleńską.

Do prokuratury złożono zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska w związku z tragedią smoleńską - powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Żadne stanowisko nie zwalnia z odpowiedzialności za przestępstwa, o które jest podejrzewany – dodał.

Macierewicz, zapytany, czy były premier powinien ponieść odpowiedzialność karną za zaniedbania w związku z katastrofą smoleńską, odpowiedział:

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Czytaj też: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie.

Szef MON odniósł się także do niedawno złożonego przez SKW zawiadomienia w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas przetargu na remont tupolewa.

Ten przetarg był przeprowadzony w skandaliczny sposób. Wystarczy wskazać, że przedstawiciel spółki Polit Elektronik ustalił z przedsiębiorstwem Aviakor, że remont odbędzie się w Samarze i że stroną będzie spółka Polit Elektronik, już kilka miesięcy przed podpisaniem przetargu... Mówiąc krótko - sprawa była od początku do końca ustawiona i przyjaciel Władimira Putina Oleg Deripaska z góry wiedział, że to jego firma będzie remontowała samolot, którym lata polski prezydent - powiedział minister obrony narodowej.

Warto przeczytać: HIT! Starsza fanka Donalda Tuska „rozmawia” z nim przez szybę pociągu. Był całus i… prośba o telefon [WIDEO]

Podziel się