Szukaj

Gang Romów z okolicy Puław wywoził Polaków za granicę i robił z nich niewolników

02-12-2016 22:32
Ogrodzenie z drutu kolczastego
Podziel się

33-letni Józef G. ps. „Mały” oraz 40-letni Sebastian N. to dwaj członkowie romskiego gangu z okolic Puław, który werbował bezrobotnych Polaków i wywoził ich pod pozorem załatwienia pracy do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na miejscu wykorzystywano kobiety i mężczyzn m.in. do wyłudzania zasiłków. Więzieni Polacy byli bici, głodzeni i przetrzymywani w nieludzkich warunkach.

Zorganizowana grupa przestępcza składająca się Romów działała w okolicach Puław. Tam werbowano do pracy w Niemczech i Wielkiej Brytanii nisko wykwalifikowanych pracowników, którzy nie znali języka. Na miejscu zabierano Polakom dokumenty i wykorzystywano do oszustw, głównie do wyłudzania świadczeń socjalnych. Zmuszano ich też do kradzieży w sklepach.

Więzione osoby przetrzymywane były w okropnych warunkach, bito je, zastraszano i głodzono. Prokuratura w czasie procesu dwóch Romów, który odbył się w środę, zaznaczyła, że w jednym pomieszczeniu trzymano kobiety i mężczyzn. Kiedy Polacy przestawali być potrzebni, odwożono ich do Polski, niektórzy sami uciekali.

Koniecznie przeczytaj: Włoski polityk opublikował kontrowersyjny wpis z okazji Międzynarodowego Dnia Romów. Jego słowa poparło wielu internautów [foto]

Czytaj też: 50 Romów pobiło się w centrum handlowym w Poznaniu. Ludzie robiący zakupy byli przerażeni. Policja wysłała 11 radiowozów [wideo]

Niestety udało się aresztować tylko dwóch Romów działających w gangu, reszta przestępców pozostaje na wolności. Proces ze względu na dobro ofiar był niejawny.

Warto przeczytać: Manipulacja TVN-u na temat Romów. „Po przejściu na islam przestali kraść”. Jak było naprawdę? [FOTO]

Podziel się