Szukaj

Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

29-11-2016 20:01
Zadyma pod Spodkiem Fot. czaik / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Śląska policja chce, aby kibice zatrzymani 15 października pod Spodkiem ponieśli koszty interwencji. Chodzi o o prawie ćwierć miliona złotych. Wniosek w tej sprawie złożył już Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Przed galą sztuk walki, która odbywała się 15 października w katowickim Spodku policja podjęła interwencję, aby nie dopuścić do bójki kibiców GKS Katowice i Ruchu Chorzów. W akcji użyto m.in. armatek wodnych. Obecnie z związku z tymi zajściami trwa postępowanie karne w stosunku do 11 osób, którym postawiono zarzuty.

Teraz śląska policja zapowiedziała, że będzie domagać się zwrotu kosztów, jakie zostały poniesione w związku z podjęciem interwencji. W akcji wzięło udział prawie 1,3 tys. funkcjonariuszy, użyto też 241 pojazdów. Cały koszt operacji obliczono na 257 tys. złotych. Wniosek policji obejmuje koszty, które związane były z alarmowym (poza planowaną służbą) zwiększeniem ilości funkcjonariuszy biorących udział w interwencji. Straty obliczono na 233 tys. złotych i taką właśnie sumę pieniędzy śląska policja chce otrzymać.

Koniecznie przeczytaj: Zadyma przed meczem w Zabrzu. Policja użyła broni gładkolufowej

Czytaj też: Uliczna zadyma w Hiszpanii przed meczem LM. Kibic Juventusu raniony nożem [WIDEO]

Warto przeczytać: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

Podziel się