Szukaj

Zamówił mszę za dziennikarzy i widzów TVN i Polsatu. Ksiądz zmienił treść intencji [WIDEO]

04-10-2017 19:30
Ksiądz w Iławie modlił się o rzetelność dziennikarzy TVN i Polsat Fot. Krys Zak / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Mieszkaniec Iławy, kiedy usłyszał, że w jego kościele odprawiana jest msza za Radio Maryja i Telewizję Tram, postanowił zamówić podobną intencję dotyczącą TVN i Polsatu. Ksiądz nie miał jednak zamiaru wygłaszać w świątyni politycznej laurki dla tych stacji. Zmienił w treści intencji jedno, znaczące słowo.

Gdy w środę popielcową w iławskim białym kościele o godz. 18 usłyszałem, że msza święta odprawiana jest za Radio Maryja i Telewizję Trwam postanowiłem, i 7 marca zamówiłem mszę święta za media, które na swoich falach promują prawdę, tolerancję, państwo prawa, Polską Rację Stanu, pomoc uchodźcom wojennym, troskę o zgwalcone i skrzywdzone kobiety itp. - napisał na FB Krzysztof Zakreta.

Jak wyjaśnił, Msza św. miała zostać odprawiona „w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i POLSAT o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycieli wspólnoty europejskiej i państwa prawa”.

Koniecznie przeczytaj: Paulina Młynarska oburzona zachowaniem dziennikarzy TVN. „Za to powinno się zwalniać z roboty” [WIDEO]

Czytaj też: Wardęga skuty przez policję w studiu TVN. Znany „prankster” wywołał burzę, ale kto tak naprawdę stoi za ustawką? [WIDEO]

Okazuje się, że ksiądz na taką treść nie chciał się zgodzić. Słowo „wytrwałość” zastąpiono słowem „rzetelność”, co znacząco zmieniło wymowę intencji.

Na stronie białego kościoła widnieje zupełnie inna intencja, niezgodna z wolą zamawiającego: „12:00 W intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat - o rzetelność w głoszeniu prawd Papieża Franciszka, wartości założycieli wspólnoty europejskiej i państwa prawa” - pisał po mszy zasmucony mieszkaniec Iławy.

Warto przeczytać: Zeznania świadka ws. Amber Gold pogrążają TVN. Stacja miała otrzymała od spółki Marcina P. ćwierć miliona zł [WIDEO]

Podziel się