Szukaj

Dantejskie sceny w centrum handlowym w Londynie. W czasie Boxing Day wybuchły ogromne zamieszki [WIDEO]

29-12-2017 15:50
Zamieszki w centrum handlowym w Londynie Fot. uncle jay / You Tube / screen YouTube
Podziel się

26 grudnia, w czasie poświątecznej wyprzedaży, tzw. boxing day, w londyńskim centrum handlowym Westfield Stratford doszło do zamieszek, w których brało około 100 osób. Budynek został zamknięty na kilka godzin.

Nie jest znana przyczyna wybuchu zamieszek. Media podają, że pobiła się „grupa nastolatków”. Niektórzy świadkowie relacjonowali z kolei, że doszło do walk między lokalnymi gangami.

Omijajcie centrum handlowe Westfield Stratford, ponieważ panuje tam wielki chaos spowodowany przez walczące ze sobą gangi – pisano w mediach społecznościowych.

Wiele osób wpadło w panikę.

Nie jestem pewna, co stało się w CH Westfield, czy to był żart, czy wojna gangów, ale w życiu nie przeżyłam czegoś równie przerażającego – relacjonowała jedna z osób.

Koniecznie przeczytaj: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Czytaj też: Kazachstan: spłonęła sztuczna choinka ustawiona w centrum stolicy kraju [WIDEO]

Do godziny 16.00 centrum handlowe było zamknięte. Ok. godz. 14.30 na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze próbowali zapanować na tłumem, co nie do końca się udało. Jak podają lokalne media, aresztowaną jedną uzbrojoną osobę.

Kiedy to sie stało, to byłem w sklepie obok, na piętrze w New Era kupując czapki. Nagle ludzie zaczęli krzyczeć i uciekać, ale to prawdziwa masa ludzi, nie kilka osób. Zaczęli wpadać na siebie i tratować. Obsługa sklepu szybko zareagowała i zamknęła drzwi od środka. Zaryglowała dodatkowo, by nikt nie próbował dostać sie do środka. Reszta w panice próbowała znaleźć miejsce do ucieczki, gubili rzeczy po drodze - napisał użytkownik portalu wykop.pl, na którym komentowano zdarzenie.

Warto przeczytać: Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk napisał do Brytyjczyków na Twitterze. Tak ciętej riposty z pewnością się nie spodziewał [FOTO]

Podziel się